În perioada 8-11 octombrie are loc la Slănic Prahova Etapa T44, penultima etapa a campionatului national de off-road 2015. Concursul se desfășoară sub deviza “Campionii noi, provoaca campionii veterani!” și promite să atragă cele mai bune echipaje din lumea off-road a Romaniei!
Competitia face parte din Calendarul Oficial FRAS/CNOR al anului 2015 și se va desfasura pentru cele 3 clase: Standard, Open si Extrem. Clasa Hobby a fost adăugată suplimentar și este accesibilă concurenților cu mașini nemodificate, ce doresc să acumuleze experiență competițională într-un decor de toamnă unic.
Cazarea concurenților se va face la Complexul Baia Roșie din Slănic Prahova, unde se va afla și secretariatul competitiei. Condițiile de participare sunt:
Taxa sportivă Clasa Standard – 350 lei/persoană
Taxa sportivă Clasa Open/Extrem – 450 lei/persoană
Suplimentar există și pachete all-inclusive, ce includ cazarea și masa.
Detalii complete gasiți pe pagina de facebook a evenimentului:
https://www.facebook.com/events/1005104206177818/
Formular înscriere:
https://docs.google.com/
Regulament particular:
https://drive.google.com/

No Comment