Dupa citiva ani de activitate, multa mizerie, apa si umezeala, troliul a inceput sa fie zgomotos si sa dea impresia ca are nevoie de ceva intretinere. Modelul asta este unul reusit, are motor de 4,6 CP, raport de demultiplicare 156:1 este destul de rapid si are o constructie misto, cu cutia de solenoizi integrata.
Am inceput cu demontatul..

vaselina cu mizerie si un pic de grafit

bloc de perii ok

rotor ok, necesita curatare. Rulmentul insa e praf
