Baterii Optima vs restul lumii

Discutii despre electrica si accesorii. Upgrade, modificari, reparatii, instalare echipamente
AdrianZUZ
Posts: 306
Joined: 05 Oct 2010 09:37
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by AdrianZUZ »

suzuker wrote:ZuZule, ti-au dat si sapca si promotionale? Mai aveai putin si te faceai importator :D
Nici macar o basca ... doar o oferta comerciala de nerefuzat! :mrgreen:
:mrgreen: ATENTIE LA BICICLIST :mrgreen: !
User avatar
dok
Posts: 447
Joined: 03 Jul 2011 13:57
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by dok »

Caut 4 baterii BANNER cu AGM de 12v si 200Ah ... cine are "pila" la importator? :)
Hmmm ... Zuz !? :mrgreen:
Noroi bun !








Nissan Y61 - 2006 = Patrocle, pregatit pentru noroaie
LR Discovery 4 - 2011 = Pasha
Jeep Wrangler - 2012 = J.J.
Bicicleta Trek 3700 - 2010 = Sasha


4x4mania ... good old style ...
User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by RZV »

Cauta pe net....gasesti imediat.
In alta ordine de idei,unde vrei sa le pui? Ca la Nissan nu prea incap :lol: Sau brei sa vii de la Brasov troliat...si vrei sa-i ajunga pina in fata blocului? :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........
User avatar
dok
Posts: 447
Joined: 03 Jul 2011 13:57
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by dok »

Hmmm ... pe net nu gasesti preturi corecte ... ma interesa daca are cineva trecere pe la vreun importator, un chilipir, o donatie pentru un bugetar amarat ... :mrgreen:
Imi pun pe Patrocle, sa troliez Jeep-uri si Toyote ... :P
(sunt pentru instalatia fotovoltaica de pe acoperisul casei)
Noroi bun !








Nissan Y61 - 2006 = Patrocle, pregatit pentru noroaie
LR Discovery 4 - 2011 = Pasha
Jeep Wrangler - 2012 = J.J.
Bicicleta Trek 3700 - 2010 = Sasha


4x4mania ... good old style ...
User avatar
Razvan4x4
Posts: 2131
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by Razvan4x4 »

Dok, pt instalatia solara iti trebuiesc baterii deep-cycle, nu de auto. Suna-l pe Nike, are exact ce iti trebuie ;)
Casa Iacob nu e acasa
svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by svejk »

corect! nike e solutia in acest caz:)
User avatar
nanuk
Posts: 344
Joined: 20 Jan 2012 11:51
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by nanuk »

Si cele BANNER cu AGM sunt deep cicle..... Nike daca mai are pe stoc, ca s-a terminat cu ciordeala :lol: e criza
The Alfa Female
User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by RZV »

http://depozituldebaterii.ro

cele mai ieftine de pe net.....la Banner AGM. mai au si Baterii pt UPS si diferite aplicatii la preturi pentru toate buzunarele.

deci...incearca fac discount sigur daca si vorbesti cu ei....
Fara sa fiu circotas,la ei pe site pretul pt AGM de 92 A este acelasi ca la un service cu 20% reducere de care eu sunt super multumit de altfel...deci eu zic ca merita incercat.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........
User avatar
dok
Posts: 447
Joined: 03 Jul 2011 13:57
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by dok »

Baietii astia nu au asa ceva.
Asa cum a spus si Suzuker, astea nu sunt baterii auto.
Am deja niste oferte/promisiuni si sper sa fie serioase.
Va tin la/in curent ... :P
Noroi bun !








Nissan Y61 - 2006 = Patrocle, pregatit pentru noroaie
LR Discovery 4 - 2011 = Pasha
Jeep Wrangler - 2012 = J.J.
Bicicleta Trek 3700 - 2010 = Sasha


4x4mania ... good old style ...
AdrianZUZ
Posts: 306
Joined: 05 Oct 2010 09:37
Contact:

Re: Baterii Optima vs restul lumii

Post by AdrianZUZ »

Sunt devastat, astazi a trebuit sa schimb bateriile pe HDJ si nu se pot pune Running Bull ... am improvizat cu 2 Power Bull de 95!





Data viitoare modific bornele si tot pun AGM. Am zis!
:mrgreen: ATENTIE LA BICICLIST :mrgreen: !
Post Reply