Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Trasee, locuri interesante, obiective turistice. Prezentari si planificari de expeditii.
User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby White Wolf » 18 Jun 2018 19:43

Asa cum am mentionat in titlu, am o respectuoasa rugaminte pe care o adresez celor care s-au plimbat mai mult decat mine si care au inregistrat plimbarile respective.

Pe scurt, planuiesc de ceva timp o asa numita "expeditie" impreuna cu sotia si prichindelul meu, tura ce urmeaza sa aiba loc la sfarsitul lunii Iulie, inceputul lui August si sa se intinda pe vreo 10 zile, timp in care incercam sa dormim in masina si sa ne gospodarim prin mijloace proprii, fara prea multa legatura cu civilizatia (probabil la jumatate o sa facem o pauza la vreo pensiune).

Tinand seama de faptul ca o sa fim doar o singura masina (stiu ca nu e ok, dar e cam greu sa gasesti parteneri compatibili in conditiile in care calatoresti cu un prichindel de al carui program de somn si de masa urmeaza sa depinzi intr-un fel sau altul), am dori sa abordam doar trasee cu un grad mic sau mediu de dificultate si sa "calcam pe urme sigure", cel putin deocamdata, la tura asta. De aici si rugamintea de a ne fi furnizate track-uri sigure, parcurse de catre membrii acestui forum, pe care ii consider persoane de incredere.

Zona vizata este cea de Sud-Vest, mai exact, planuiam sa incepem tura de la Rm.Valcea prin M-tii Capatanii (o alta varianta ar fi M-tii Lotrului), apoi Parang, iar din Depresiunea Petrosani sa coboram pe Valea Cernei pana la Herculane. De acolo, in functie de timp si rabdarea/toleranta prichindelului, ne-am intinde sa vizitam ce se poate din Parcul Cheile Nerei - Beusnita, apoi am lua-o frumusel catre Clisura Dunarii si mergand paralel cu batranul fluviu, am continua drumul pana la Cetate / Dolj, loc unde am copilarit, petrecandu-mi vacantele la bunicii paterni.

Concluzionand, repet rugamintea de a ma ajuta cu track-uri, sfaturi, indicii, ponturi, etc privind zonele descrise mai sus. Cu multumirile de rigoare, promit ca odata infaptuita tura, o sa postez si poze/filme/impresii, sa va tin la 220V cu ce-a iesit in final. :lol:
TOYOTA & NISSAN

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby Marmotă » 18 Jun 2018 22:26

Ahaaaa... deci nu-ti ajung alea de la mine?! Vrei sa te intinzi si in jos spre Dunare ;)
Vezi pe mail ca ti-am bagat un bonus cu Mtii.Almaj. Destul de light cu un loc de campare minunat. Sa-ti rezervi o zi cel putin in locul ala de campare ca sa vizitezi Ochiul Dracului, Cheile Nerei (de la S la N, perpedes), morile de apa din zona, satele de pemi. E beton zona.
The people who know the least about you, always have the most to say

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby White Wolf » 18 Jun 2018 22:41

Maestre, multam si aici (stiu ca "nu esti de portelan", dar nu ma pot abtine :lol: ).

Track-urile sunt mai mult decat suficiente! Sa speram ca le vom putea parcurge fara probleme. Daca as fi rautacios, as ruga administratorul sa inchida topicul, dar ma gandesc ca pe viitor poate sa prinda bine si altcuiva si sa continue discutia. Eu cu siguranta voi deschide altul (topic) cand vom purcede la drum ... Pe ala il umplu si cu poze! 8-)
TOYOTA & NISSAN

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby Marmotă » 18 Jun 2018 23:59

Vezi sa nu vinzi toyota pana atunci :lol: ....ca passatu' nu mere p'acolo :lol:
The people who know the least about you, always have the most to say

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby White Wolf » 19 Jun 2018 22:45

Marmotă wrote:Vezi sa nu vinzi toyota pana atunci :lol: ....ca passatu' nu mere p'acolo :lol:


\n-o mai vand deloc, ca n-a iesit planul cu Safari... :cry: Dar cu Passat-ul nici vorba sa plec la plimbaceala. Aveam in maneca (ma rog, in batatura) Patrolul. Numai ca era mai nasol cu campatul....
TOYOTA & NISSAN

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: Respectuoasa rugaminte (solicitare track-uri).

Postby White Wolf » 19 Jun 2018 22:46

P.S.: multam ptr noaptea aproape alba! :D :D
TOYOTA & NISSAN


Return to “Expeditii in tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests