Cei mai buni acumulatori pentru lanterna

Discutii despre surse de lumina

Moderator: busu4x4

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Cei mai buni acumulatori pentru lanterna

Postby RZV » 31 Oct 2013 08:38

:D bine punctat cu juniorii....nu ma gindisem la asta.... :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Cei mai buni acumulatori pentru lanterna

Postby Razvan4x4 » 09 Mar 2018 10:49

Reconfirm calitatea acumulatorilor Eneloop produsi de Sanyo, care merg ca in prima zi dupa 7 ani (nu i-am folosit foarte des, dar la acumulatori conteaza si timpul care trece peste ei). Tehnologia Eneloop a fost imprumutata si catre Panasonic, despre care am auzit la fel, numai lucruri bune.
Am descoperit intre timp si cei mai prosti acumulatori ever, marca TRONIC de la Lidl. Am luat prima generatie, i-am incarcat cu charger cumparat de la ei, au sucombat pe capete (scurt intern). Nu m-am potolit si am cumparat si generatia mai noua, care cica sunt ready to use, in fapt au autodescarcarea la fel de mare ca si ceilalti. La fel, s-au dus rand pe rand, rezultand seteuri incomplete de acumulatori, bune de aruncat. Asadar, daca aveti nevoie de acumulatori si dati 15 lei in Lidl, sa fiti convinsi ca atata fac (sau poate chiar mai putin).
Casa Iacob nu e acasa

adriancoan83
Posts: 1
Joined: 23 Aug 2023 16:20
Contact:

Re: Cei mai buni acumulatori pentru lanterna

Postby adriancoan83 » 25 Aug 2023 09:10

Buna ziua
Eu folosesc fie Eneloop, fie Duracell. Eneloop de la Panasonic poate stoca una dintre cele mai mari capacitati pentru perioade lungi de timp si functioneaza la temperaturi scazute. In ceea ce priveste acestea din urma, eu folosesc un produs reincarcabil, care este foarte convenabil, numit Duracell Rechargeable.


Return to “Lumina, lanterne, baterii”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests