Nissan Patrol

Masini 4x4 Nissan.
ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 26 Mar 2015 21:33

Multumesc mult . Fara sa va supar consider ca nici o masina nu merita atitia bani. Repet nu doresc sa supar pe nimeni este doar parerea mea. Oricat de mult investesc uni in Agregat tot nu merita ( fiare pt mine tot cotete sunt la anul fab ).
Koala multumesc pt intentie. Dar toate agregatele pe care l-am vazut, proprietari au dorit combinatia cu terenu . Consider ca bani sunt mai importanti pt mine.

Referitor la ce defecte am gasit in 10 min de uitat superficial , si mers 5 km , ganditi-va ce s-ar gasi la un service Autorizat unde oameni acceia chiar stiu unde sa se uite. Sa ceri 8000 E , la ce probleme are chiar exagerat . Sper ca acum ma intelegeti. Nu doresc o masina perfecta la 2000 E , dar nici cotete la 8000 E

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby RZV » 28 Mar 2015 12:42

Merita, unele rable merita si mai mult,este pretul real,nu dat jos de criza si conditii idioate de inmatriculare.
la 6000-8000 vei gasi doar rable,cu necesar de investit 3000....si nu sunt cu facelift,cu motorul de renault de 3000,cu bordul nou,ci in starea lui Ricado-Koala.
Garantat ca fost posesor de Nissan . La banii aia,masina aia este cea mai buna combinatie din 2014 si 2015.

Faptul ca toti ne uitam si salivam in lipsa de potential nu inseamna ca masina nu face banii.....

Spor la treaba.Ar trebui sa incerci cu bani,sa stii.oricine vine cu combinatii la terenul tau o sa-ti puna in circaun plus de 2000E la pretul masinii....
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 28 Mar 2015 17:01

Salut Razvan. Nu duc lipsa de bani. Nu vreau sa dau bani ( cu bani faci alceva ex: ma duc la femei / ii beau ma distrez decat sa dau pe fiare ) Pt ca unele chiar nu merita. Eu nu caut masina pregatita , ci una normala. De dat la noroie am un IMS pe care nu trebuie sa-l menajez, face ce vreu cu el , se sctrica il leg cu sarma si merge. Credema pe unde intru eu cu IMS ,Patrolu nu ajunge ( din mai multe motive / nu discutam acest aspect ). Ideea este ca nu ma intereseaza masini pregatite. Pregatirea asta a masinilor cu bari ( ARB ) de cate va sute de kg ..... si multe altele etc ,nu cred ca are rost , daca vreau imi fac una singur decat sa dau o caruta de bani / numai zic ca nu face masini bine deloc , ingreunezi Acaretu , si asa Patrolu este greu unul din dezavanteje, Nu contest Koala are o masina buna / foarte bine / bravo lui , a investit in acea masina , si a facut-o pt sufletului. Dar asta nu inseamna ca tuturor trebuie sa le placa , sau ca este cea mai buna , nu fiecare face ce cred / cum crede.

ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 29 Mar 2015 10:32

Nea George e tata lor.

Uite jucaria Motor Brasov , Am cu ce sa ma joc :evil:
Attachments
8 (2).jpg

User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby busu4x4 » 30 Mar 2015 13:31

Discutiile pe tema RZV-istica, au fost mutate unde le este locul, adica AICI
Live Free or Die Hard !!!!

ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 17 Apr 2015 10:35

Domnilor cazanul asta stiti ceva de el . Va multumesc
Attachments
Nissan i.jpg

User avatar
koala
Posts: 237
Joined: 14 Mar 2011 21:01
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby koala » 17 Apr 2015 12:51

Dupa cum arata, e vorba de primul model de Y61 cu motor de 3 litri... Este vorba de modelul GU2, iar cea din poza probabil ca e de prin 2000-2001.

- Motoarele alea au avut niste probleme nasoale (toate care-au picat in perioada de garantie au fost inlocuite de catre Nissan, fara probleme)... cei care au ramas cu ele, dupa ce s-a depistat problema, au incercat sa le vanda cat mai repede.
- Motorul ala "bubuie" pe neasteptate, in sarcina... cand mergi la drum intins... cand ii dai o talpa mai zdravana... oricand.
- Cauta pe google dupa "Nissan Patrol y61 hand grenade" si o sa gasesti mai multe amanunte. Dintre cunoscutii nostri, cam toata lumea a schimbat cate un motor d-asta (Mugur, Viorel Ognean etc).

Aceste probleme au fost rezolvate incepand cu motoarele fabricate in a doua jumatate a lui 2003.
Deci, motoarele cu probleme sunt cele de pe modelele de 3 litri ( indicative GU2 si GU3) fabricate intre 2000-2003.
Daca vrei neaparat un Patrol, cauta un model vechi (GU1) cu motorul de 2,8 litri... sau, un model GU4, adica modelul cu motor de 3 litri din 2004 incoace.

ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 17 Apr 2015 13:10

Prietene Multumesc Mult. Am vazut masina ta o cunosc. Nu am ce sa reprosez masinuta este ok merita banuti pe care-i ceri. Eu nu imi doresc o masina pregatita pt offroad ci una simpla , nici nu o voi prepara vreodata. Sunt adeptu cutiilor de viteze mecanice. Multumesc . Vanzare buna

ceausescu
Posts: 39
Joined: 07 Mar 2015 20:49
Contact:

Re: Nissan Patrol

Postby ceausescu » 17 Apr 2015 13:17

DA asa este . Cred ca am imbatrinit sa mai dau talpa. Daca merge constant cu 90 - 100 km / ora este deajuns. Offroad nu fac.
Da motorul este in mintile lui / eu personal nu-l sparg. Au probleme cu racirea la pistoane crapa , daca-l tin in turre crapa.
Oricum eu va multumesc tuturor pt sfaturi.


Return to “Nissan”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests