land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Discutii despre masini 4x4 Toyota.
Mark
Posts: 16
Joined: 27 Oct 2017 19:48
Contact:

land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby Mark » 01 Nov 2017 21:43

salutare tuturor. ar putea cineva sa mi spuna, in ce pozitie trebuie sa stea schimbatorul reductorului...h ? N ? L ? Ma refer la exploatare normala, pe asfalt.. multumesc

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby svejk » 01 Nov 2017 23:53

h-igh

n-eutral


l-ow

Mark
Posts: 16
Joined: 27 Oct 2017 19:48
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby Mark » 02 Nov 2017 08:06

multumesc. Dar pe asfalt, in ce pozitie e indicat sa mearga ? High ? Sau neutral ?

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby RZV » 02 Nov 2017 09:52

:D avion.....

amice, vezi ca zbori prea jos....
dupa ce aterizezi, foloseste google....ai de unde cu siguranta, daca ai gasit forumul asta.

Spor!
PS: daca ramai si devii minim informat dau o bere la prima si-mi cer si scuze ca-s al dreak' .
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

Mark
Posts: 16
Joined: 27 Oct 2017 19:48
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby Mark » 02 Nov 2017 11:41

astept link ul ala minune de la matale. Bine ca m ai luminat

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby RZV » 02 Nov 2017 12:04

Sictir Bre.. eu fui dragut.
Ia cu google ,youtube si wiki.... aia mu..-n-gura ie pa dispozitie si dragalasenie.

Traiti...
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

Mark
Posts: 16
Joined: 27 Oct 2017 19:48
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby Mark » 02 Nov 2017 12:19

nu mi dau seama cine te obliga sa scrii.. inca unul care stie sa apese doua butoane si are impresia ca e stapanul lumii. aroganta si ironia nu sunt apanajul oamenilor inteligenti...au spus o unii. Raspunzi la o intrebare cu un raspuns, pe tema respectiva... asta daca poti sau stii.. daca nu, te abtii.. de sfaturi si mistouri...e pamantul plin...

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby RZV » 02 Nov 2017 13:31

;) dragutule domn...sictir din nou.
Aici este un hogeac de oameni misto,care au aceeasi pasiune.unii dintre ei, au chiar un stil de viata adecvat acesteia.Nu este cazul meu, din pacate pt mine.
Sunt primiti fara probleme intotdeauna oameni noi care vor sa invete.dar trebuie sa aiba capacitatea de a face asta.

Nu este normal ca un ...oricine nene de pe strada sa intre in sala operei romane si sa aiba curajul/nebunia sau necunoasterea sa-i roage pe instrumentistii adunati acolo la o repetitie sau discutie despre castravetii din piata sa-i explice si lui,repede, ce-i un solfegiu si cum se aseaza notele...alea ca niste bastonase....

Domnia ta vii si intrebi o chestie la care poate raspunde orice personaj normal la cap in 30 de minute de cautat pe youtube...si inca cu lux de amanunte. Pe deasupra te mai si ratoiesti ca sunt niste unii aroganti , ironici si deloc inteligenti. prin comparatie cu valorile proprii.

Acestea fiind spuse, te rog sa pui mana si sa devii autodidact vei pune mai putine intrebari stupide,in mod repetat...
Ai primit un raspuns in primul post - High - Neutral- Low... cauta si tu cu google. este mult mai usor de inteles cu stimul vizual :P
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

Mark
Posts: 16
Joined: 27 Oct 2017 19:48
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby Mark » 02 Nov 2017 13:58

aici nu i opera romana iar eu nu am intrebat de castraveti. Am intrebat despre ceva specific locului. h,n si l...stiam ce inseamna. Eu nu asta am intrebat. Raspunsul poate fi simplu...n sau h... restul, filarmonici, youtube, google...si alti castraveti, sunt palavre.la o intrebare simpla se raspunde cu un rasp simplu si sincer. Il stii , meriti stima si o naveta de bere, din aia cu "" ER"" la final. Nu l stii..sau nu vrei,nota 3 si iesi afara... ce atatea filarmonici, opere, note muzicale si....sictir

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: land cruiser hdj 80 , folosire reductor

Postby RZV » 03 Nov 2017 15:34

Il stim. pt tine bilete la autobuz :lol:
ieftin si sigur .
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........


Return to “Toyota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests