RTT

Despre casa noastra pe roti.

Moderator: Adi

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: RTT

Postby RZV » 17 Dec 2019 10:36

Arata bine manufacturatul tau.
Vezi tu,limba de lemn si faptul ca nu vezi ochii si gestica interlocutorului nu prea ajuta.
Cred ca poti muta cortul cu 20-30 cm mai in fata. In spate iti ramane loc la montat rezervorul asta, cumva cu latura ingusta pe lugimea masinii.Langa el butelia de gaz...simpla,mica, cea asa zis Poloneza. sau recomandat , cea campingas 907 parca se numeste.am eu este super ok.
totul pe un mini portbagaj copie ce vrei tu,manufacturat loco . eu recomand unul fara laterale, doar platforma...

https://www.youtube.com/watch?v=dOuVLhm ... =emb_title

masoara cat loc castigi in spate daca muti cortul mai in fata...10-15 cm peste parbriz si il folosesti ca parasolar....plus ca rezolvi buba ta si ai dus si apa calda de la soare si doar prin cadere, pompa fiind doar asa, moft :P
Acum este bine?
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: RTT

Postby White Wolf » 17 Dec 2019 23:07

:lol: :lol: :lol: E mai mult decat bine! Ramane sa "gesticulam" face2face, sa ma pot revansa cu cateva beri in schimbul ideilor! ;) Multam! ;)
TOYOTA & NISSAN

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: RTT

Postby RZV » 18 Dec 2019 17:05

Gasim o ocazie sa profitam de ea :lol:
Intotdeuna este mai ok cand gandesc concomitent mai multi oamnei cu idei.Aia, idiotii cum se cheama ei. :lol:

Plus, agati hi-lift de portbagaj,capac in partea din spate, rezerva ramane la locul ei ,fara grija si intre bazinetul de apa si butelie incape o lada de aluminiu/plastic pt scule.... job done, vei arata ca un overlander wannabe pt toata lumea dar iti rezolvi problema.si poti da dotul jos in o ora,cred... :lol: curta si gata.

atentie la ce fel de butelie folosesti acolo in soare, si cu ce o incarci....daca vrei GPL, vezi la magazinele de rulote, noua,mica ~200lei dedicata GPL cu acte te duci trimfator la statie si arati autorizatia pt buteleia speciala GPL... mare chestie pt siguranta si incarcare oriunde fara griji. vezi Exis sau Motorhome pt asta.

Inca o bere.... :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: RTT

Postby White Wolf » 19 Dec 2019 21:23

Bifat! Dupa sarbatori m-apuc de mesterit ... Mai dau burta jos! :D ;)
TOYOTA & NISSAN


Return to “Rulote si rulotisti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest