Experiente cu anvelope resapate

Anvelope pentru masini de teren.
AdrianZUZ
Posts: 306
Joined: 05 Oct 2010 09:37
Contact:

Re: Experiente cu anvelope resapate

Postby AdrianZUZ » 19 Apr 2017 20:57

suzuker wrote:Nu m-am potolit si am luat inca un set de Insa Turbo pentru campionat, asa pe repede inainte, avand nevoie peste noapte. Un motiv in plus sa constat ca atat producatorul cat si importatorul lor din romania (delta In grup) sint de cacat. O muie sincera amandurora! :twisted:


Un set de Fedima 285/75r16, adica fix 33x11.5r16 am in batatura, noi si aduna praf ... daca iti salveaza campionatul call *383844 8-)
:mrgreen: ATENTIE LA BICICLIST :mrgreen: !

roxyy2017
Posts: 1
Joined: 07 Aug 2017 09:41

Re: Experiente cu anvelope resapate

Postby roxyy2017 » 10 Aug 2017 13:47

Din punctul meu de vedere nu putem comara o anvelopa ca BF GOODRICH cu un resapat niciodata;)) :) 8-) :D Iar calitativ resapatele INSA TURBO sunt cele mai bune din gama lor;)

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Experiente cu anvelope resapate

Postby RZV » 11 Aug 2017 12:34

:ugeek:
Domnisoara de mai sus sustine cu tarie,(pardon, sa ii spunem fermitate, este mai interesant asa) ca insa turbo este cea mai buna/calitativa resapata....

cum este o tara inca libera ,paote are dreptate, poate nu...
Eu unul as fi interesat sa stiu cine este donsoara.... nu din alta cauza , dar cred eu ca nu este Roxana C., concluzionand la liber , ca si formularea domniei sale.

:lol: In spiritul razboinicilor daci ancestrali mandri si vanosi(aici merge sa fie si tare :D ) va rog sa va prezentati cu fermitatea caracteristic feminina si la rubrica dedicata, sa stim cu cine ne contrazicem in pareri.

In cazul in care reprezentati pe cine crede persoana mea, intr-un fel sau altul, puteti sa le transmiteti ca-s taranusi fara coloana vertebrala si ca fac comert doar pt ca piata le permite, nu pentru ca stiu sa comunice cu clientul sau ca sunt cei mai faini din bransa.Din Pacate.
daca isi doreau un punct de vedere, puteau sa vina si sa il sustina cu argumente sau cu scuze si reparat greseala fabricii,nu cu o domnisoara foarte ferma in idei.

pupam manusitele,salutam conducerea!
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Experiente cu anvelope resapate

Postby Razvan4x4 » 15 Aug 2017 09:34

Normal ca este vorba de un personaj tenebros, probabil il stim amandoi. Si, ca sa nu ramana asa, las si eu asta aici: Insa Turbo sunt cele mai proaste anvelope resapate, cu talon de carpa si cu greutate variabila de la o anvelopa la alta, greu de echilibrat sau deloc, cautati si alte pareri pe net daca vreti. Am avut de mai multe ori si nu m-am invatat minte decat tarziu... Cat despe cei care le comercializeaza, care dau tepe cu seninatate si intra pe forum cu diverse nick-uri... multa mu*e!
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Experiente cu anvelope resapate

Postby Razvan4x4 » 27 Feb 2018 16:40

Adaug la experienta cu Insa Turbo si faptul ca in acest moment (ceva zapada prin București), masina incaltata cu ele e inutilizabila. Bine, nu e nici profilul care trebuie (copie Simex), dar par ca merg mai prost ca unele de vara. Prin comparatie, BFG-urile uzate bine (profil MT) se descurcau mult mai bine, desi mai erau ani lumina pana sa ajunga anvelopele de iarna.
Casa Iacob nu e acasa


Return to “Anvelope”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests