Review cort-sufragerie Decathlon Arpenaz Family 4.1

Discutii despre confortul nostru din natura.

Moderator: Adi

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Review cort-sufragerie Decathlon Arpenaz Family 4.1

Postby RZV » 17 Sep 2014 14:23

Sa fim intelesi, este dedicat pt Vadu si peste,acum si cu scop copii,umbra,loc de masa daca ploua..niste chestii care pina acum nu contau mai deloc...
Intrucit i-am dat infringerea vechiului cort no-name ce m-a tinut 5 ani ,am achizitionat anul asta,din razbunare,din lipsa de iesiri,de plictiseala si pe psihic bolnav,un cort nou de la Decatlon de data asta.
Asta este cortul.

http://www.decathlon.ro/corturi-familie ... -41-1.html

Il vom incerca in we asta la Fetesti si revin cu detalii.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Review cort-sufragerie Decathlon Arpenaz Family 4.1

Postby RZV » 22 Sep 2014 10:32

Este magnific pentru familie.
Il bate rau cortul mic de munte....pe care-l montez singur in 2-3 minute...
Aici ai nevoie de doua persoane obligatoriu ,persoane care stiu ce fac...
Pare stabil la vint/briza,l-am ancort bine si a stat fara probleme in vint.
Are diverse spatii de depozitat,pare bine ventilat,si ceva protectie -panza dubla pe plafon la terasa -pt soare ,fereastra laterala...
se monteaza ciudat, exteriorul primul si dupa aceea interiorul.avantaj maxim daca ploua....
plus ca poti sa nu-i mai pui interiorul si sa-l pastrazi ca adapost de ploaie pentru toti amicii de pe plaja

Spatiu sa lucrezi la Samurai in terasa....4 persoane in jurul unei mese fara probleme.plus depozit de bagaje
Partea de dormit acceptabila pt 4-5 persoane.in 2-3 persoane fiecare are spatiu sa-si intinda toate bagajele :lol:

Nasol la strans,este mare ,voluminos si este greu ca dracii deci se califica doar pentru masina....

La banii astia, este ideal pentru stat 2-3-4 zile intr-un loc. daca il strangi zilnic,devine rapid un chin.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
l_stoian79
Posts: 28
Joined: 22 Sep 2011 11:02
Location: Timisoara
Contact:

Re: Review cort-sufragerie Decathlon Arpenaz Family 4.1

Postby l_stoian79 » 22 Oct 2014 16:37

am si eu varianta anterioara, nu mai situ cum ii zicea inainte, dar exact la fel arata doar ca e cacaniu nu albastrui.

Exact cum spui, ptr familie si transportat cu masina e ideal. 4 adulti au loc sa doarma in el destul de confortabil, 2 adulti si 1-2 copii e chiar 5 stele. Se monteaza usor, se demonteaza la fel de usor, dar se impacheteaza mai greu, datorita dimensiunilor.
Nu am avut probleme cu condens interior (ma refer in spatiul de dormit, pe prelata exterioara bineinteles ca a transpirat, e normal...). A rezistat cu bine la vant destul de puternic sus pe Vf Tarcu. E rezonabil ca pret, decent ca imbinari. Il recomand.
Attachments
DSCF8444.JPG
are cam dimensiunile masinii :-)))
DSCF8493.JPG
pe terasa
DSCF8521.JPG
Poza_20130907_063204.jpg
Cercetatorii au demonstrat ca, daca iti e frica de paianjeni, cresc
sansele sa vezi cat mai multi in dormitorul tau.
Mie imi e frica de blondele cu tzate mari… :-)


Return to “Corturi, saltele, echipament individual”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests