Ghete ,Bocanci

Discutii despre confortul nostru din natura.

Moderator: Adi

User avatar
Adi
Posts: 523
Joined: 20 Oct 2010 18:02
Location: bucuresti
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby Adi » 31 Jan 2012 08:18

bune si mojito, sunt tot un fel de zen, cu piele mai moale si mai usori, cu snurul pana mai spre varf, de 4-5 luni si eu trag de scarpa zen fara urme de oboseala, acum au aparul la fel si cu goretex, cu limba cusuta, merg mai bine de primavara - toamna, nu mai stiu cum se cheama dar merita, vara - zen, oras - mojito
PS: zen sunt catalogati ca si semigheata de catarare, au talpa ceva mai rigida decat media, pt oras poate unora li se par tari, eu insa ma inteleg f bine cu ei, iar talpa pur si simplu se lipeste de tot ce inseamna, piatra, asfalt, etc
(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅(­­­­­­­­­)ڪے~

User avatar
dragosxc
Posts: 32
Joined: 13 Nov 2011 16:45
Location: Bucuresti-Militari
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby dragosxc » 31 Jan 2012 15:13

Adi wrote:bune si mojito, sunt tot un fel de zen, cu piele mai moale si mai usori, cu snurul pana mai spre varf, de 4-5 luni si eu trag de scarpa zen fara urme de oboseala, acum au aparul la fel si cu goretex, cu limba cusuta, merg mai bine de primavara - toamna, nu mai stiu cum se cheama dar merita, vara - zen, oras - mojito
PS: zen sunt catalogati ca si semigheata de catarare, au talpa ceva mai rigida decat media, pt oras poate unora li se par tari, eu insa ma inteleg f bine cu ei, iar talpa pur si simplu se lipeste de tot ce inseamna, piatra, asfalt, etc


CONFIRM cele afirmate in legatura cu ZEN.
Sunt chiar....zen!

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby RZV » 02 Nov 2012 11:42

Ca sa nu moara topicul...
Am prins la o super super reducere niste Columbia...

http://www.columbia.com/Men's-Ravenice- ... lt,pd.html

astia o data pentru iarna...de citeva zile ii tavalesc continuu,nu iau apa,si imi este cam caldutz in ei.....super misto dupa ce te obisnuiesti cu gulerul ala pt zapada care te cam deranjeaza in prima faza.


Si astia pentru noua pasiune cu barcile......cica se scurge apa din ei, se usuca imediat se ventileaza si alte chestii hi tech....
Eu am luat binenteles a doua pereche din prostie,ca sa fie de tavalit vara,nu stiam ca-s speciali pt ce imi inchipuiam eu ca merg

http://www.columbia.com/Men's-Drainmake ... lt,pd.html

Intradevar alta clasa,sunt foarte incitat de banii cheltuiti. :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby RZV » 13 Sep 2013 11:37

As vrea niste ghete-bocanci de 3-4 sezoane pentru o combinatie de zi cu zi, ceva noroi,si ceva trasee munte....
Sa fie waterproof si respirabili sa mearga si toamna-primavara fara sa te coci in ei.
Talpa Vibram sau cunostinte apropiate :)))
Designul si producatorul au si ele ceva de spus, binenteles :lol:
Nu m-am hotarit inca daca vreau piele sau materiale-minune,depinde mult de aspect conteaza si asta.
Inca nu a inceput sezonul,poate gasesc ceva pe stocul de anul trecut.
Bugetul as vrea sa-l limitez un pic, desi nu-i un criteriu major.


Ceva idei?
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
dok
Posts: 447
Joined: 03 Jul 2011 13:57
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby dok » 13 Sep 2013 17:02

Esti tare simpatik ... :lol:
Noroi bun !








Nissan Y61 - 2006 = Patrocle, pregatit pentru noroaie
LR Discovery 4 - 2011 = Pasha
Jeep Wrangler - 2012 = J.J.
Bicicleta Trek 3700 - 2010 = Sasha


4x4mania ... good old style ...

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby RZV » 15 Sep 2013 09:59

Stai sa ma vezi in mergatori noi.....
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby RZV » 25 Oct 2013 10:19

Am gasit in sfirsit ce cautam de citeva luni.

http://www.decathlon.ro/cautare/8207110 ... t-b-1.html

Sper sa fie ceea ce trebuie.Tipul de la raion m-a anuntat ca in RO vor sa retraga unele produse prea tehnice ce nu se pupa cu tipicul consumator roman- respectivele ghete fiind prea hi-tech si prea scumpe.....
Ultima pereche 42 din Militari este la mine,combinata cu un mic discount la raft si un card cadou primit de ziua mea. 8-)

O sa fac ceva probe cu ei in WE cind ies in sfirsit la o tura de 2 nopti in Iezer.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ghete ,Bocanci

Postby RZV » 06 Nov 2013 17:16

Am fost in iezer cu Adi25 si un amic de-al lui.Ghetele sunt LASER,aproape ca merg singure :lol:

Mergi ca pe bulevard,indiferent de suprafata, pietre,pamint,chiar si apa.Am traversat un riu cu apa peste glezna si lata bine....de citeva ori sa ma conving :P
Suport lateral si calcii foarte ok,un pic caldurosi,am prins 25C ziua,seara a coborit la 0..perfect..
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........


Return to “Corturi, saltele, echipament individual”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests