Corturile Trimm pareri

Discutii despre confortul nostru din natura.

Moderator: Adi

Irod
Posts: 9
Joined: 11 Jun 2019 06:59
Contact:

Corturile Trimm pareri

Postby Irod » 19 Jun 2019 11:29

Intentionez sa cumpar un cort Trimm. Cine are experienta cu acest tip de asezamant va rog sa va spuneti parerea.
Ma intereseaza daca e calitativ si daca raportul pret/calitate e normal fata de alte branduri. Sunt in cautare de cort mai spatios pentru familie , cu camera de somn si musai si o camera pentru masa / joc . Greutatea lui nu trebuie sa depaseasca 12-13 kg ( pentru situatia in care nu pot ajunge cu masina de teren unde vreau sa campez - sa pot sa il car in spate ). Daca stie cineva sa imi spuna tara de origine a brandului , nu am reusit sa gasesc de unde vine .... .
Ich will nicht ins Paradiese wenn der Weg dort in so schwierig ist !

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Corturile Trimm pareri

Postby RZV » 20 Jun 2019 08:32

Buna, Trimm este o marca super ok, parca -cehia -polonia este originea.
Eu te sfatuiesc prieteneste si in cunostintd de cauza sa mergi pt atare urias la Dectahlon.
Corturile sunt expuse, gasesti detalii tehnice -dimensiuni,volume, greutati,montaj filmulete pe site ,iar ca preturi sunt net avantajoase vs Trimm sau orice alt producator.

Plus ca ai garantia aia de 2-3 ani, trimm are un an si nici nu poti rezolva ceva asa comod....la Decathlon am dat inapoi /schimbat un cort model pafca family 4.2 exact ce spui tu ca dimensiuni si necesitati dupa 1,5 ani pt ca se descususe un fermoar si am primit unul nou...dupa ce il folosisem pe cel descusut de 5-6 ori...deci avantaj maxim.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

Irod
Posts: 9
Joined: 11 Jun 2019 06:59
Contact:

Re: Corturile Trimm pareri

Postby Irod » 20 Jun 2019 20:52

Ok , da cum sta la capitolu calitate Decatlonu ? In ideea ca eu din ce stiam Decatlonu e ceva low cost. Sau poate nu stiu bine. Tu esti multumit de cortul de la ei ? Cum e la ploaie mare ?
Ich will nicht ins Paradiese wenn der Weg dort in so schwierig ist !

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Corturile Trimm pareri

Postby RZV » 21 Jun 2019 08:36

Anul trecut,cortul inainte de schimbat (adica forjat un an deja) 5 zile la Padina cu ai mei parinti,ploaie mocaneasca zilnica si in prima zi torential. Impecabil si fara probleme. Nici macar prin fundul de cort nu a intrat nimic, au povestit ca era montat si la ploaia torentiala aveau apa de o palma de jur imprejur-erau ca-n barca pentru o ora. nici o problema. Eu vroiam Coleman, dar am renuntat la idee.Nu merita diferenta x3 de pret...
Doar la vant trebuie ancorat bine,bine fiind inalt de 2,1(cred, ca stai in picioare linistit) il bate vantul de numa si trebuie legat bine bine....si cordelina ai,stiu eu sigur :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........


Return to “Corturi, saltele, echipament individual”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest