Line-X

Upgrade, tips&tricks, DIY.
User avatar
AdrianT
Posts: 334
Joined: 21 Oct 2010 06:27
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Line-X

Postby AdrianT » 22 Jul 2016 11:30

svejk wrote:cat ar fi un underbody de niva, sa zicem? :)

Cam cât o prețul unei niva sh :D

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Line-X

Postby svejk » 22 Jul 2016 14:24

ok, 1.6 carburatie, sau 1.7 injectie, euroIV? :) ca pret, zic... :)

le: m-am razgandit, mai bine imi iau 2, din una decupez un planseu si-l dublez :)
si mai raman si cu piese :)

on topic, smart treaba asta cu bicomponent la pistol... chimistii, cei mai smecheri oameni din lume.

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Line-X

Postby Razvan4x4 » 22 Jul 2016 22:51

Eu cred ca de aplicat Line-X pe 2mp cat are Niva nu ar trebui sa coste mai mult de cateva sute de euro, mai mult e munca sa dai totul jos.

koala wrote:PS: Suzukere, e foarte tare semnatura aia a ta! :lol: :lol: :lol:


Da, o fi, dar nu toata lumea o baga in seama. Tocmai ca exact la ei a si venit :D
Casa Iacob nu e acasa

Line-x Catalin
Posts: 2
Joined: 29 Mar 2017 10:17
Contact:

Re: Line-X

Postby Line-x Catalin » 29 Mar 2017 10:43

Salutare!
Va stau la dispozitie, daca aveti intrebari sau nelamuriri in ceea ce priveste Line-x!

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Line-X

Postby RZV » 30 Mar 2017 09:05

INtrebarea este,are si ceva rol de inhibitor, sau o data aplicata,nu mai intra apa si implicit protejeaza de rugina, dar partea deja muscata putin si lasata asa,cum reactioneaza in timp dupa aplicare?
la orice alta vopsea din cateoria asta,putina rugina nedetectata sub vopsea, produce dezastru in timp,chiar daca pe deasupra vopseaua arata impecabil...se vede abia cand dedesubt ste gaura
Sperc ca ati inteles ce vroiam sa spun...
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

Line-x Catalin
Posts: 2
Joined: 29 Mar 2017 10:17
Contact:

Re: Line-X

Postby Line-x Catalin » 03 Apr 2017 13:10

Razvan wrote:INtrebarea este,are si ceva rol de inhibitor, sau o data aplicata,nu mai intra apa si implicit protejeaza de rugina, dar partea deja muscata putin si lasata asa,cum reactioneaza in timp dupa aplicare?
la orice alta vopsea din cateoria asta,putina rugina nedetectata sub vopsea, produce dezastru in timp,chiar daca pe deasupra vopseaua arata impecabil...se vede abia cand dedesubt ste gaura
Sperc ca ati inteles ce vroiam sa spun...


Inainte de a se aplica Line-x, orice piese este curatata sau sablata, dupa caz. El are rol si de inhibitor.
Dupa ce rezolvi partea de anticoroziune, te ajuta foarte mult pe partea de protectie mecanica.
Ca si exemplu, noi am avut un incident cu una din masinile noastre.
Anul trecut am strambat o autoutilitara( usi spate si putin din bara). Nu am avut nici o zgarietura.

User avatar
gabitzu
Posts: 109
Joined: 27 Jul 2012 14:37
Contact:

Re: Line-X

Postby gabitzu » 03 Apr 2017 16:37

Salut,

pentru ceva de genul asta, cam cat ar fi pretul ? Daca nu se poate zice public, imi puteti da un mesaj ?

http://www.4x4-shop.pl/sklep/details/17 ... jimny.html

multumesc


Return to “Modificari”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests