Campare la Vadu 2015

Pe unde am mai fost, sau unde am vrea sa ajungem
User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Campare la Vadu 2015

Postby RZV » 22 Jun 2015 13:17

Cu bulgarii asa am auzit si eu in 2013.
Am fost la exploreat plajele,cu masina. Am stat in Balcik.Am dat de ceva romani,care au expus exact asta-daca lasi cortul si organizarea singure , se cam fura in cazul lor disparuse gratarul si doua scaune.....cautau eventuali parteneri romani de camping ca aveau 4 nemti motociclisti care plecau....se pazeau unii pe altii si romanii erau acolo de o saptamana deja.
Satenii sunt saraci maxim si se bucura la orice.Daca nu-ti faci simtita prezenta,nu-i problema.

@Adrian, sa pui ceva foto te rog cu drumul.Acolo, intre 2Mai si Vama intra 4-5 masini lejer,plaja are 15-20m latime,ceea ce este raritate,este foarte ok locatia pt o petrecere in vama noaptea, dar coborarea este offroad... urcare insa este unul din putinele motive de offroad dupa litoral :))) Si la fel ca la bulgari, nu poti pleca si sa lasi totul intins,ca ramai fara ceva ...GARANTAT.
Eu am facut o plimbare pe jos la sfarsitul luinii mai,exact cu scopul asta-reperat zona camping cu masina - intre 2Mai la Vadu, pe plaja.....am vazut exact locatia , eu nu as cobora acolo singur, macar inca o rabla cu troliu si potential ajutator m-ar incuraja bine pentru asta :lol:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
AdrianT
Posts: 334
Joined: 21 Oct 2010 06:27
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Campare la Vadu 2015

Postby AdrianT » 22 Jun 2015 20:14

Da, frumos litoralul bulgăresc.... plm, de pe mare si uscat pare idilic, pini, coline, plaje pustii ....dar aveti mare grijă, intre Dalboka si Balchik este fieful mafiei bulgaresti, au băieţii niste vile si pontoane de zici ca esti la St Tropez .Sunt zone intregi încă păzite si controlate de "băietii cu ceafa lată"....aşa că dacă vreţi haiducie in no man' s land să vă organizaţi bine, cat mai mulţi si să ramâneţi loco, pe plaja, lângă maşină si cort! ...fără alte prospecţiuni si aventuri!!! Baftă!
P.s: mâine, dacă ajung la bere vă povestesc mai multe!

georgei23
Posts: 55
Joined: 12 Apr 2015 19:45
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Campare la Vadu 2015

Postby georgei23 » 22 Jun 2015 20:52

Ce sa mai zică cei care se campeaza în Africa.....vreiti 100% safety...mergeți la ultra all inclusive..
http://georgei23.com/

User avatar
AdrianT
Posts: 334
Joined: 21 Oct 2010 06:27
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Campare la Vadu 2015

Postby AdrianT » 26 Jun 2015 16:45

Razvan wrote:@Adrian, sa pui ceva foto te rog cu drumul.Acolo, intre 2Mai si Vama intra 4-5 masini lejer,plaja are 15-20m latime,ceea ce este raritate,este foarte ok locatia pt o petrecere in vama noaptea, dar coborarea este offroad... urcare insa este unul din putinele motive de offroad dupa litoral :))) Si la fel ca la bulgari, nu poti pleca si sa lasi totul intins,ca ramai fara ceva ...GARANTAT.
Eu am facut o plimbare pe jos la sfarsitul luinii mai,exact cu scopul asta-reperat zona camping cu masina - intre 2Mai la Vadu, pe plaja.....am vazut exact locatia , eu nu as cobora acolo singur, macar inca o rabla cu troliu si potential ajutator m-ar incuraja bine pentru asta :lol:

Gasit drumul, abordabil! Se poate coborâ până la plajă, pozele sunt la Răzvan.


Return to “Destinatii interesante, cu sau fara 4x4”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests