Sa dam cu pasul....

Pe unde am mai fost, sau unde am vrea sa ajungem
User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Sa dam cu pasul....

Postby RZV » 27 Feb 2015 11:24

Deschid aici un topic in ideea ca mai sunt interesati de iesit la aer fara 4x4 si altii.

Pregatesc o dezmortire de iarna sambata,07.03.
Pentru aerisit echipament si posesori,socializare,exercitiu.....

Urcare Canionul 7scari- Prapastia Ursilor- Cabana Piatra mare cu intoarcere pe drumul familial. tura lejera de 4-5 ore , cu pauze,ceai,papa, poze si alte chestii cam 8 ore.

Se pleaca de dimineata la 5 maxim 6 astfel incit la 8 dimineata sa fim la plimbare.Ne intoarcem seara, pe Cheia sau pe Dn, in functie de aglomeratie.

Pana acum eu si posibil Adi25.Mergem cu auto propriu din cauza de comoditate.mai avem loc de unu sau chiar 2 pesoane.

Obligatoriu bocanci si hainute dedicate.Fiecare isi cara ce vrea sa pape,ceai,cafea.
Vom face popas de papa din traista, nu la Cabana,ci unde ne va place mai mult pe drum.

Interesati?
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby turagmes » 27 Feb 2015 12:32

Rzv-ule...musai haine de schimb...si incaltaminte HD....sus ai zapada si de jos pana la mijloc...mocirla
daca-s liber poate trag si eu o fuga cu voi

bronco
Posts: 232
Joined: 22 Oct 2010 00:34
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby bronco » 27 Feb 2015 12:39

interesant, vb !

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby RZV » 27 Feb 2015 13:04

Bune obiectii, Marius.

Asadar Obligatoriu si maxim recomandat, sa nu spui ca nu ai stiut.

Bocanci dedicati munte+parazapezi.Atentie la ciorapi daca si astia sunt tehnici, este un mare plus.....
Haine in straturi- baza-mijloc-deasupra. evitati pe cat posibil bumbacul in haine...nu se usuca, tine transpiratia,rezultatul, faci frigul bine.
Parte de deasupra -protectie la vint si ploaie- vint nu o sa avem maxim ca-i padure, dar ploaie nu-i exclus deci este binevenit.
Bete de trekking- sunt binevenite, ochelari soare, fite,povesti,bucurie si chef le mers....


Ne miscam linistit,mergeti light,nu veniti cu dulapul si bucataria in spate, ok?
O butelie de primus, arzator,vase, papa si haine de schimb nu sar in functie de mancau de 4-maxim si exagerat 7 kg in rucsac.


Plm cind citesc ce am scris aici ma apuca frica.Daca oamenii nu stiu ce scrie mai sus poate ar fi trebuit sa tac si sa merg in treaba mea....
Semnal la telefon in 80 % din traseu,pt Wecebook ala ,poate agatati prospaturi, grizonatii... :lol:
Ritmul il da cel mai incet, bosorog, olog dintre participanti...

Cheltuieli cam cat o seara la marinari....daca nu vine Bronco sa mance iute la 12 noaptea, iese si mai ieftin :lol:
aproximez 50-70 lei cu transport si papa, in functie de ce autobuz merge.
Pot sa pun la bataie masina mica pt 3 sau autobuzul mare pt 5 oameni, costurile sunt la fel /pers.


@ Marius, am ceva Thai noodles cu iz unguresc- adica iuti pt tinesi bronco special, si as vrea sa vad cum merge primusul tau rusesc pe benzina in comparatie cu arzatorul propriu occidental pe gaz de iarna...adica sa le masuram in viteza,kg,carat chestii, povesti....

Haideti dragilor, promit sa fie super si pun o vorba si la Dna Romica, pt soare...
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

bronco
Posts: 232
Joined: 22 Oct 2010 00:34
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby bronco » 27 Feb 2015 20:12

bre rzv locvace si narod, taci in plm si nu mai boci la mormant strein , vb la fata locului !

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby Razvan4x4 » 27 Feb 2015 21:14

Dupa cotcodaceala lui RZV parca as merge si eu, pacat doar ca sint la treaba maine si nu pot. Poate iesiti si duminica.. :mrgreen:
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby RZV » 27 Feb 2015 21:18

Ieseala este Sambata viiitoare scrie clar, pe 07-03 .Duminica nu pot, se intoarce soacra-mea cu sefu de la backpacking din Asia....trebe sa predau Dusteru la aeroport, sa scot fetili la restaurant.....ce vrei, ziua mamii :lol:

Gata cu detaliile.
Astept provincia,Bronco tu din Bucale sau de la Brasov? Sa facem cartile cu/pentru masina.....


Ramane deschisa lista pana marti,la bere. :D
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby RZV » 27 Feb 2015 21:36

De pofta,exact de acolo fara zapada..

Drumul familial -intoarcerea...


Image

Prapastia ursilor

Image

Image


Cabana Salvamont/ plata la Tiroliana coborare si Canionul 7 Scari

Image

Si la masa.
PS a mers nevasta-mea si socrumeu deci clar poate oricine are vointa....

Image
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby andy68 » 28 Feb 2015 16:14

Interesant trasweul pentru un grizonat ca mine.
Daca vremea e buna si daca am liber de la stapanire ma bag.
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.

User avatar
stane
Forum moderator
Posts: 333
Joined: 11 Dec 2010 08:09
Contact:

Re: Sa dam cu pasul....

Postby stane » 28 Feb 2015 19:51

Vin si eu.Poate ne vedem marti sa vorbim detalii.


Return to “Destinatii interesante, cu sau fara 4x4”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests