Iesiri cu veveritele

Trasee, locuri interesante, obiective turistice. Prezentari si planificari de expeditii.
User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Iesiri cu veveritele

Postby Marmotă » 28 May 2015 18:03

E greu sa pun toate vechile iesiri/expeditii (daca le pot spune asa) fiecare intr-un topic dedicat, asa ca, daca e ok, o sa fac un scurt rezumat al lor aici + link catre poze. Sunt multe poze si unele poate nu pe gustul tuturor :lol: .... asa ca daca vreti va uitati, daca nu, nu. :D Iesirilor ce vor urma le voi face topicuri cum se cuvine.

Turele mele sunt mai ciudate (pentru unii): in 90% din cazuri ies singur, de multe ori le imbin si cu mersul pe munte, nu-mi place NAMOLUL (fara iesiri la rupt masina in 50m2 de mlastina... NO FUN! - nu ca as strica masina, si sa fiu milionar n-as face-o), gatesc/mananc/"consum" cu temei :lol: si-mi place mult organizarea de camping, nu-mi place lucrul "amestecat" mai ales la turele de peste 3 zile, unde imi pierd rabdarea foarte repede :? (daca ies, ies... nu stau dupa fasoanele altora si nu-mi place sa-mi schimb planul de acasa dupa cum vrea poporul - acum depinde cine e "poporul", nu-s chiar capcaun... intelegeti voi), nu agreez iesirile de tip familial unde trebuie sa stau constipat si cu frica de dumnezo' - cu toate ca si eu ies cu nevasta, la noi e alta chestie, cine ne cunoaste personal stie ce zic. :twisted:

Acum intelegeti de ce ies singur? :lol: :lol: :lol: ... Oricum, dupa autoportretul asta de psihopato-antisocial o sa stiti daca o sa vreti sau nu, vreodata, sa invartiti roata cu mine prin boscheti. Macar sunt sincer.

Doar cateva din turele mai vechi. Am track-uri inregistrate la toate, le dau oricui mi le cere.
- Pasul Valcan, Herculane, Podisul Mehedinti, Cabana Buta
- O iesire in jurul casei... mocirla - m-am cam plictisit :(
- Izbucul Cernei, Drumul Nemtilor, Valea Bistritei, Lacul Valea Mare
- Pocruia, Vf. Oslea, Drumul Nemtilor
- Combinata de Halloween: Calimanesti, Salatrucu, Vf. Negoiu
- Podisul Mehedinti, Poiana Musuroane
- Plimbare scurta, descopery pe langa casa
- Muzica, relax, combinatii
- Ranca: incercari nereusite de descopery

...ar mai fi o gramada, dar imprastiate pe DVD-uri, pe FB... si ce e mult strica oricum, sau plictiseste. ;)
Last edited by Marmotă on 28 May 2015 18:38, edited 1 time in total.
The people who know the least about you, always have the most to say

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby Razvan4x4 » 28 May 2015 18:27

Am inceput sa urmaresc iesirile, dar mai am de studiat, sint o groaza de poze. Ce spui tu legat de oameni o stim deja si noi destul de bine, motiv pentru care am si initiat acest TOPIC, iar daca stau si mai bine sa ma gandesc, insasi aparitia acestui forum se datoreaza acestui motiv.

PS: Nu stiu de ce am aceasta impresie, dar cred ca te-ai intelege foarte bine cu Svejk :D
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby Marmotă » 28 May 2015 18:34

suzuker wrote:Ce spui tu legat de oameni o stim deja si noi destul de bine, motiv pentru care am si initiat acest TOPIC

Citit ;) . Impartasesc marea majoritate a scrierilor de acolo.

suzuker wrote:PS: Nu stiu de ce am aceasta impresie, dar cred ca te-ai intelege foarte bine cu Svejk :D

...ii plac animalele? :lol:
The people who know the least about you, always have the most to say

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby svejk » 28 May 2015 22:26

am 6 caini si 3 pisici, ghici :)

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby Marmotă » 29 May 2015 12:32

svejk wrote:am 6 caini si 3 pisici, ghici :)
Ma man! ;)



Alta tura, de data aceasta impreuna cu compania de nemtoaice si japonezo-americanca aka Sifonierul
- Mtii. Valcan, Cindrel, siesta prin Sighisoara, Agnita si imprejurimi, intoarcere prin Mtii. Capatanii

Syncro 4x4 camp
Image
The people who know the least about you, always have the most to say


User avatar
semaca
Vedeta
Posts: 424
Joined: 14 Oct 2010 23:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby semaca » 01 Jun 2015 22:29

Felicitari Marmota !!! Super fotografii!!! Imi dau seama cat am pierdut in acesti ani insistand sa ma duc pe la concursuri....Asta e ce trebuie sa facem! Ce locuri faine are tara asta!
PS: am apreciat si talentul culinar!

Ah, si ideea cu trackurile e foarte buna! Am putea, daca nu exista deja, sa facem un topic "expre" , eventual si cu poze din traseu, spre exemplificare a dificultatilor sau a punctelor de interes.
sa ne vedem sanatosi ...unde vrea cardanul nostru!!!
Toyota Landcruiser KZJ 73 - 3.0l

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby andy68 » 02 Jun 2015 09:50

semaca wrote:... Imi dau seama cat am pierdut in acesti ani insistand sa ma duc pe la concursuri....


:o Sa asistam oare la convertirea necredinciosului? :o
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby Marmotă » 02 Jun 2015 17:22

Multzam!
Eu sunt "pe invers"... nu gust deloc concursurile (imi plac doar ca spectator... beau bere, ma vad cu oameni de prin tara, d'astea), insa respect munca si apreciez pe cei ce se dau. :)



O alta tura de cateva zile prin Mtii. Orastiei si Sureanu. O toamna de vis, cu ceata prin paduri si culori incredibile, vreme buna, rea si foarte rea, cetati dacice, vechiul drum al mocanitei, gol alpin, vant de creasta incredibil de puternic, mancare buna si multi "kilometri de placere".
BONUS: intr-o noapte ne-a vizitat Mos Martin la cort (la propriu, a vrut sa bage capul in cort) si a murit bateria la Jimalau... in acelasi loc ca sa fie treaba treaba! :lol:

In fine, pentru cei care nu s-au plictisit inca, enjoy:
- Fundatura Ponorului, Ponorici, cetatile dacice, creasta Sureanului

Image

Si singurul filmulet (la o calitate jalnica) pe care l-am putut salva. Am avut ceva probleme "tehnice" ...bere+electronice=nu merge :lol:
Toboganul de la minutul 4:00 in colo, cam da cu radical daca ploua. E cam in cap si aluneci ca pe slanina daca-i ud. Bine totusi ca n-ai unde sa te duci stanga-dreapta. :lol:
The people who know the least about you, always have the most to say

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Iesiri cu veveritele

Postby svejk » 02 Jun 2015 23:45

ce tare e faza cu vulpea :)
felicitari!


Return to “Expeditii in tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests