Planuri pe 2012

Trasee, locuri interesante, obiective turistice. Prezentari si planificari de expeditii.
doctoru
Posts: 128
Joined: 12 May 2011 12:18
Contact:

Re: Planuri pe 2012

Postby doctoru » 07 Mar 2012 00:43

Multe pareri, ma bucur sa vad lumea asa optimista si activa..foarte bine... :lol:

Pe 11 iunie imi expira actele la Pajero si trebuie sa merg in Bg cu el, adica Constanta-Dobrich; ma gandeam ca daca tot sunt acolo, sa petrec cateva zile la Vadu, sau Gura Portitei, sau grindul chituc, sau Delta, sau... :?:
Apoi, in luna urmatoare, asa cum am mai zis, m-as duce in Apuseni sau in Moldova, daca bineinteles timpul si banii imi mai permit :roll:

In cazul asta ajutati-ma, va rog, cu niste sfaturi legate de mare. In Delta am mai fost o data, stiu cum este... NU imi surade ideea decat daca suntem mai multi, eu nu sunt pescar.
Daca considerati ca e necesar, deschidem un topic separat despre mare. Deci:
- e voie, nu e voie cu 4x4, unde se poate ajunge cu masina si cum?
- un mic foc seara se poate? (stiu ca au fost probleme anul trecut cu incendiile) Daca da, cred ca trebuie sa-mi aduc lemne 3 lemne de acasa, nu? :lol:
- mi-ar placea sa stau intr-o zona cat mai retrasa, dar daca sunt singur sunt ceva probleme?
- cum e cu mancarea, daca am nevoie de ceva, am de unde?
- si nu in ultimul rand: doritori??

User avatar
joia_dulce
Posts: 85
Joined: 07 Oct 2010 22:26
Contact:

Re: Planuri pe 2012

Postby joia_dulce » 07 Mar 2012 02:40

dok wrote:In principiu, ma-nscriu si eu ... si la una si la alta ... ma cam incurca dormitul in cort ... pipi/kk/dusch ... hmmm ...


de ce sa dormi in cort..... poti dormi afara f bine , in mijlocul verii nici asternuturi nu iti trebuie ... nisipul e cald ....
mult peste pe Dunare .... dar si multa apa deasupra ....
mess: yo3lcd
http://www.transylvaniaoffroad.com/

User avatar
dok
Posts: 447
Joined: 03 Jul 2011 13:57
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Planuri pe 2012

Postby dok » 07 Mar 2012 07:45

joia_dulce wrote:
dok wrote:In principiu, ma-nscriu si eu ... si la una si la alta ... ma cam incurca dormitul in cort ... pipi/kk/dusch ... hmmm ...


de ce sa dormi in cort..... poti dormi afara f bine , in mijlocul verii nici asternuturi nu iti trebuie ... nisipul e cald ....

Asta cu dormitul afara, e valabil pentru lipoveni ... la noi la oras se doarme in "large room, with air-condition and kingsize bed" ... :P
Ahh, si sa nu uitam ... "breakfast included" ... :mrgreen:
Noroi bun !








Nissan Y61 - 2006 = Patrocle, pregatit pentru noroaie
LR Discovery 4 - 2011 = Pasha
Jeep Wrangler - 2012 = J.J.
Bicicleta Trek 3700 - 2010 = Sasha


4x4mania ... good old style ...


Return to “Expeditii in tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests