Discutii offtopic din aceasta sectiune

Trasee, locuri interesante, obiective turistice. Prezentari si planificari de expeditii.
User avatar
Astral
Posts: 132
Joined: 08 Oct 2010 00:07
Contact:

Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby Astral » 10 Mar 2011 23:44

Aici veti regasi o "culegere" de discutii offtopic a acestei rubrici. Autorii si cei implicati, le pot continua dar fara sa se ajunga la scandal.
By Admin





Astral wrote:
Adisan wrote:M-am gandit eu ca forumul asta va deveni unul de toyotisti...


Hai ca am venit si eu cu forte proaspete in tabara patrolistilor, mai e cineva sau sunt singur? :?


Intergalacticu`......... :lol: :lol: :lol:[/quote]


Mai nou.......Bichonul intergalactic........
http://forum.club4x4.ro/showthread.php? ... post684025


Scuze Razvane, dar Semaca e mortal !!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Planuri pe 2011.....

Postby RZV » 11 Mar 2011 00:13

sa pui frumos minutele alea doua sa cureti topicul de off gen.....nu am butoane, dar garantez ca te amendez....si fara link de acolo..ok?acum esti dator un favor invers,sa fie echitabil..... :idea:
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
Astral
Posts: 132
Joined: 08 Oct 2010 00:07
Contact:

Re: Planuri pe 2011.....

Postby Astral » 12 Mar 2011 04:43

Nu-ti sunt dator cu nimic, nici tie, nici nimanui.......daca stii de gluma , ok, dar se pare ca nu.......puteai sa-l rogi pe Suzuker pe pm sa stearga si eu chiar pe asta am si mizat : vedeai tu, vedea Suzuker si se stergea......au mai fost si alte off-topicuri si nu s-a suparat nimeni ca au fost sterse.......

Suzukere, daca dintr-o gluma, efectiv, ca intre prieteni , credeam eu, primesc avertisment de la Intergalacticu` si deci, asa stau lucrurile pe aici, nu mai conta pe mine, n-are rost sa va incurc......

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Planuri pe 2011.....

Postby Razvan4x4 » 12 Mar 2011 08:59

Ce avertisment ai primit bre, ca nu inteleg? Din cite stiu au tu esti cel care poate da avertisment dintre voi doi, iar ce ti-a zis rzvul a fost in nume personal, nu in numele forumului, de unde pina unde ai tras concluzia asta? Am lasat discutia deschisa tocmai ca sa va rezolvati asa-zisa problema. Rzv este un simplu user, nu trebuie sa privesti ce iti spune el ca venind de sus, asa ca nu are rost sa faci referiri generale la forum din cauza asta, ce treaba am eu sau X sau y cu discutia voastra? Sunt sigur ca Rzv nu te-a amenintat cu repercursiuni pe forum pt ca nu are cum sa faca asta, mai bine ai grija cind mergeti la peste, verifica bocancul inainte sa bagi piciorul in el, nu calca in ziarul aprins in fata cortului, etc :mrgreen:
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Planuri pe 2011.....

Postby RZV » 12 Mar 2011 10:04

Moaaa.....Astrale,asa frate ,ca magarul pe tesala, aici nu ne este rusine de faptele noastre,bre......nici de prieteni......nu se sterge nimik,daca vad eu sau suzuker si nu ne place......plm este un forum liber.....nu dispare in neant ca prin alte parti...te obisnuisi prost?
Am vrut sa vad daca ai puterea sa dai link si dincolo.....dar acolo o iei peste nasuc, nu?
Acum, ai pus ceva off ,care nu avea nimik cu topicul ce devenise unul super ok.....s-a futut....
Faptul ca faci misto de mine nu are nici o legatura cu asta.......
EU sunt aici un simplu user, chiar daca sunt PLM....nu cunosc culoarea aia.....sunt amic cu Adminul si atit,culoarea si denumirea este un tribut adresat altor supermoderatori.
Te amenint in nume personal,ca ......vezi tu, distractie si amuzament la proxima ocazie.... :lol: :lol: :lol: .....ai stricat planurile...........
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby Razvan4x4 » 12 Mar 2011 11:12

Bichon... :lol: :lol: :lol:

oarecum ontopic: despre linkul cu forumul celalalt, ca inteleg ca si asta a fost marul discordiei.. Eu nu am nevoie sa promovez forumul dincolo, o puteam face prin multe metode, dar nu este publicul-tinta la care visez, cu unele exceptii. La fel, nici forumul mare si deosebit nu are nevoie de reclama aici, asta e sigur. Asadar, nu ma deranjeaza ca s-a pus link, dar avand in vedere ca acest lucru nu este si reciproc, prefer sa ne vedem fiecare de ale noastre. Nu ma apuc sa sterg mesaje cu link de dincolo, dar nici nu ma vor bucura. Postarea e doar o chestie de neinteles pt mine din moment ce toti cei implicati activati si dincolo. Oricum, daca era invers, sunt sigur ca era altfel, iar aici are dreptate RZV.
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
Astral
Posts: 132
Joined: 08 Oct 2010 00:07
Contact:

Re: Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby Astral » 13 Mar 2011 01:49

Ok, deja polemica se lungeste mai mult decat mi-as fi inchipuit, detest chestii de genul asta, stiu f bine ca apar multe neintelegeri la comunicarea scrisa, dar macar s-o lamurim :

1- cand am zis ca am mizat pe faptul ca se va sterge off-topicul facut de mine am tinut cont de precizarea lui Suzuker de aici : viewtopic.php?f=2&t=69
"Vrem ca acest forum sa fie lipsit de discutii inutile, sa existe un limbaj civilizat"
Ba mai mult am si cerut scuze ca am continuat cu gluma off-topic la adresa lui RZV, gluma pt care imi cer scuze daca a deranjat......"Scuze Razvane, dar Semaca e mortal !!!"

2-chestia cu postarea link-ului a avut ca intentie doar precizarea sursei pentru conformitate, iar faptul ca era link spre forumul mare m-am gandit ca nu e o problema din moment ce de pe acel forum provin toti userii de aici si, deci , nu stiu daca era cazul sa-mi atraga atentia RZV sa nu pun link aici.......chiar nu sunt genul care pe un forum "face frumos" si pe alt forum denigreaza cu cuvinte grele tot ce reprezinta acel forum de la reguli pana la continut.........anyway, n-o sa se mai repete.......

3-de limbajul civilizat nu comentez, dar e ok daca putem folosi : plm, OMFG, etc......problema apare atunci cand intr-o discutie, de orice natura ar fi ea, doar unul din interlocutori foloseste acest limbaj.........

4-avertisment am considerat a fi fraza asta : "...nu am butoane, dar garantez ca te amendez..."
Poate am inteles eu gresit, dar nici invitatie la bere nu mi s-a parut a fi....... :lol:

5-"sa pui frumos minutele alea doua sa cureti topicul de off gen"-----apelul lui RZV de a sterge off-topicul nu l-am inteles din simplul motiv ca nu am butoanle necesare in sectiunea respectiva.....

6-"plm este un forum liber" ---pt stiinta lui RZV : nici un forum nu e liber, nu-ti face iluzii.......si spun asta fara a pune la indoiala nici o secunda buna credinta a lui Suzuker !

7-pe de alta parte, tu incurci multe borcane si intrebarile tale insinuante sunt, sincer, de doi lei vechi......
-"nu dispare in neant ca prin alte parti"-----faptul ca dincolo se sterg posturi si unora, care gandesc ca tine, li se pare ca "dispar in neant" e problema voastra ca nu sunteti in stare sa realizati ca ati incalcat ceva bine precizat in Regulamentul acelui forum...asteapta si ai sa vezi cum e sa modeLezi cand vor si aici de la 3-500 useri in sus..........
-"te obisnuisi prost?"-----pe asta cu "obisnuita", las-o jos ca macane.......
-"o iei peste nasuc"......intepatura asta chiar crezi ca isi avea rostul sau tii neaparat sa-mi demonstrezi ceva ?
Din moment ce acolo e precizat clar in Regulament ca nu se pun link-uri catre forumuri de profil, dupa mintea ta asta ar insemna ca e doar o chestie de cojones ca eu sa fac asta ?
-"ai pus ceva off ,care nu avea nimik cu topicul ce devenise unul super ok.....s-a futut"-----deci din cele doua postari ale mele s-a f*** un topic zici.......pe bune ??? Merit ban, clar, am compromis iremediabil acel topic !!! :lol: :lol: :lol:



Cam atat am avut de spus, as prefera sa incheiem discutia scrisa aici, daca o mai fi ceva sa ne spunem pe aceasta tema mai bine o facem live si n-ar fi rau ca acest topic "sa dispara in neant" din respect pt ceilalti useri si pt imaginea acestui forum.

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby Razvan4x4 » 13 Mar 2011 02:28

Astral wrote:...iar faptul ca era link spre forumul mare m-am gandit ca nu e o problema din moment ce de pe acel forum provin toti userii de aici...


Astrale, ai fi surprins sa afli ca sunt aici useri care nu au auzit inca de forumul cel mare si deosebit, iar pe multi altii da-mi voie sa cred ca-i cunosc de pe mania si dtrn, deci s-ar putea spune mai indreptatit ca vin de acolo. In mare ai avea dreptate, insa detaliile fac diferenta ;)
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
Astral
Posts: 132
Joined: 08 Oct 2010 00:07
Contact:

Re: Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby Astral » 13 Mar 2011 02:40

suzuker wrote:
Astral wrote:...iar faptul ca era link spre forumul mare m-am gandit ca nu e o problema din moment ce de pe acel forum provin toti userii de aici...


Astrale, ai fi surprins sa afli ca sunt aici useri care nu au auzit inca de forumul cel mare si deosebit, iar pe multi altii da-mi voie sa cred ca-i cunosc de pe mania si dtrn, deci s-ar putea spune mai indreptatit ca vin de acolo. In mare ai avea dreptate, insa detaliile fac diferenta ;)


Am mancat un cuvant : "cam...".......la cata poliloghia am debitat, era inevitabil.....

User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Discutii offtopic din aceasta sectiune

Postby turagmes » 13 Mar 2011 11:05

eu zic sa va bagati mintile in cap....amandoi...sa va intalniti la o terasa....si sa va lamuriti problemele acolo...asa ca intre moderatori :D


Return to “Expeditii in tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest