Garmin pt Iphone

GPS hardware, software, tracks. Harti, busole, etc.

Moderator: stane

User avatar
nanuk
Posts: 344
Joined: 20 Jan 2012 11:51
Contact:

Garmin pt Iphone

Postby nanuk » 07 May 2013 14:51

Iphine am, softul Garmin se descarca repede .....merita? Adica sa transform Iphone in GPS sau ma rog, si in GPS?

Multumesc.
The Alfa Female

User avatar
nanuk
Posts: 344
Joined: 20 Jan 2012 11:51
Contact:

Re: Garmin pt Iphone

Postby nanuk » 15 May 2013 16:56

si tot eu raspund......mege bine, dar hartile nu sunt complete. trebuie GPS.
The Alfa Female

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Garmin pt Iphone

Postby Razvan4x4 » 15 May 2013 17:34

nanuk wrote:trebuie GPS.

Asta puteai sa-ti dai sema prin deductie logica. Si daca ar merge, cu cate perechi de ochelari vezi ce se intampla pe ecranul ala? Raman la parerea ca smartfonu' e o fitza de Bucuresti. In padure nu are semnal si i se mai duce si bateria. Ca sa nu zic ca te mai poate deranja si vreun mail...
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Garmin pt Iphone

Postby RZV » 15 May 2013 17:40

Acum am vazut postarile.....
Am incercat si eu.La fel ,merge ok pt strada,in rest nu prea.
Eu am luat pina la urma un Garmin Dakota20.Sunt super multumit de ce face la banii aia.....750lei,nou.
Pt munte,la pas, bicicleta,trasee pt barca.Si la auto merge dar are un singur dezavantaj nu exista Gigel sau Tanti aia sa-ti dicteze ce sa faci,trebuie sa te chiombesti tot timpul in el si este cam mic-dedicat sa-l cari la pas sau pe bicicleta,barca nu pt geamul masinii .In rest, Garmin adevarat, face tracuri din momentul in care-i dai drumul,merge si din geanta,rucsac daca-l lasi sa-si gaseasca satelitii.Ma gaseste chiar si in apartament....eu sunt multumit si impresionat.
L-am luat de pe ocazii.userul xcirus parca este singurul care are asa ceva la bani buni si marfa noua.Un hint pt tine,are cont si pe forumul celalalt parca.

Spor.
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Garmin pt Iphone

Postby RZV » 15 May 2013 17:42

A...inca ceva inca mai am MotionX-GPS instalat..asta face tot felul de ghidusii dar la fel....cam nasol la baterie plus semnal 3G ,retea....in rest face ce nu crezi. :P
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
nanuk
Posts: 344
Joined: 20 Jan 2012 11:51
Contact:

Re: Garmin pt Iphone

Postby nanuk » 15 May 2013 19:09

bateria telefonului este o problema daca mergi pe jos, nu cu masina. ecranul este sau nu este,depinde ce gps iti permiti....insa softul este clar incomplet pt smartphone, si nu pentru ca sunt fitze de Bucuresti, ci pt ca probabil nu ar mai cumpara nimeni gps :lol: daca ar merge la fel.....
The Alfa Female


Return to “GPS si harti, orientare in teren”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest