GPS Becker P43

GPS hardware, software, tracks. Harti, busole, etc.

Moderator: stane

b.b
Posts: 39
Joined: 05 Sep 2011 19:30
Contact:

GPS Becker P43

Postby b.b » 10 Jun 2012 21:59

Salutare! Am gasit asa ceva http://mobilenavigation.mybecker.com/en ... r/Product/ la un pret destul de bun dar nu prea am gasit multe date si in general impresii si pareri despre calitatea si functionalitatea lui. Ma intereseaza daca se poate instala si un alt tip de navigatie, in speta Garmin pe el. In principiu, din ce mi-am dat seama pana in prezent accepta IGo si ceva mai americanesc, care nu ma incalzeste, Navigon, parca se numeste. Merci mult!

sever
Posts: 272
Joined: 04 Oct 2010 21:43
Contact:

Re: GPS Becker P43

Postby sever » 10 Jun 2012 23:47

Deci daca are winCE minim 4.0 se poate instala ozi explorer. Garmin nu am incercat, problema nu este asta.

Marea problema a tuturor firmelor mai mult sau mai putin fantoma gen NorthCross este ca au o mare hiba si anume ecranul nu are luminozitate, cu alte cuvinte cand este soare afara si tu esti la umbra in masina nu vezi nimic/foarte prost pe ecran. Asta am patit eu cu NorthCross. Nu ma mira ca si la marca asta sa ai aceeasi problema.

Mai bine cumpara un Mio SH. Parerea mea este ca o sa fii mult mai multumit.

Cat priveste garmin, tot ce poti spera este sa instalezi Garmin Mobile. Daca vrei sa folosesti GPS-ul pt sosea esto ok daca insa crezi ca poti sa il folosesti in teren cu altceva in afara de ozi te inseli amarnic pentru ca in Garmin Mobile nu poti sa salvezi track-uri individuale ci doar un track pe care nu stiu cul il scoti din soft si nici nu poti importa track-uri, cu IGO merge dar nu ai harti asa ca ce folos.

Cu un astfel de sistem singurul soft cu care poti sa faci mapping si sa ai harti este ozi cu care insa nu ai rutare.

b.b
Posts: 39
Joined: 05 Sep 2011 19:30
Contact:

Re: GPS Becker P43

Postby b.b » 16 Jun 2012 21:27

Multumesc pentru lamuriri!


Return to “GPS si harti, orientare in teren”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest