Junkfood de tabara-Taitei cu diverse arome

Prepararea hranei, alimentatie, tehnici si echipamente.

Moderator: Adi

gusteru
Posts: 162
Joined: 07 Feb 2011 11:21
Contact:

Re: Junkfood de tabara-Taitei cu diverse arome

Postby gusteru » 14 Sep 2012 07:21

lasa matale masina de una singura acolo, eu nu.daca se misca balamucul 3m si nu esti acolo, te-ai fript. si daca e gramada pe sosea fii sigur ca in benzinarie e ca la draci. si-apoi parisul era doar un exemplu.

User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Junkfood de tabara-Taitei cu diverse arome

Postby turagmes » 14 Sep 2012 17:38

am stat si eu acolo cateva zile....timp insumat :lol:

deci...on-road sau offroad ceva de mancare si ceva de baut...nu strica sa ai in masina

no comment
Posts: 28
Joined: 26 Jul 2012 00:06
Contact:

Re: Junkfood de tabara-Taitei cu diverse arome

Postby no comment » 15 Sep 2012 08:19

Totusi , trebuie facuta diferenta intre ratiile de supravietuire si ratiile de hrana .
In timp ca ratiile de hrana sint facute sa tina si moralul sus , si oarecum mai diversificate ( pentru ca nu implica altceva decit hranirea zilnica , zile la rind si chiar si cel mai nespalat taietor de lemne poate deveni mofturos si pofticios dupa 100 de zile , suficient de mofturos si pofticios ca sa schimbe pe loc lantul de la drujba + 5 litri de benzina pe care o avea la el - atit avea - pentru numai doua eclere de-alea de supermarket pe care le-a vazut prin geamul de la Patrol - i-a luat doua secunde sa la hapaie , si pe urma si-a ridicat palaria si a zis :'tulai vere , credeam ca ma lasi sa mor ...' ) , ... ratiile de supravietuire fac doar ce trebuie sa faca .

Eu nu consider cutia cu mincare de sub scaune altceva decit ce este - provizii , ca sa nu sufar ca prostu' daca ( iar ) ma prinde noaptea si foamea in necunoscut , sau la atelier la ora trei sub luna . Am constatat ca nu mai am decit o cutie de fasole , asa ca voi lua (asap ) masuri corective . Tot asa , meniu redus , ca am observat ca nu ma apuc de mincat in prima faza , ci doar pe la etapa a treia , cind negarea evidentei te face sa maninci si mincarea de la pisici . Atunci consevele alea sint super , iar painea cu care pot taia jugulara dusmanilor e doar ...crocanta . Nu mai zic nimic de deshtele alea pe care servetele umede le fac doar ...lucioase ...nu curate ...., in geniu ei , vaselina uzata aduce un plus de savoare , preferabila aromei ucigatoare de la Quikreininger....


Return to “Bucataria de campanie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests