set fondue

Prepararea hranei, alimentatie, tehnici si echipamente.

Moderator: Adi

User avatar
Adi
Posts: 523
Joined: 20 Oct 2010 18:02
Location: bucuresti
Contact:

set fondue

Postby Adi » 13 Jun 2011 18:12

am gasit in Real un "set 10 piese fondue", lichidare sau promotie, sincer nu mai cont, la pretul de 10 ron; din ce-am gasit pe net se incalzesc diferite chestii in oala, deserturi, ciocolata cu fructe, etc cu o spirtiera
- vine cu un suport de oala ce are 2 "degajamente" si m-am gandit ca ar fi f util suportul de facut focul cu bete, lemne, chiar daca pamantul e ud, nu se consuma multe lemne, oala se aseaza f bine fara riscul de a se rasturna, apoi suportul intra destul de exact in oala, volum aprox 1.5l
-mai are o spitiera cu relaj de oxigen( cica se fol doar pt spiert solid) , capac pt stins spirtiera, un fel de tepuse + suport pt ele, accesorii la care am renuntat, nu merita carate
oala cam mare pt 1 pers, dar pt 2 e fix ce trebuie, ma gandesc sa adaptez un gratar pt "sobita", poate cateva gauri in partea de jos pt un tiraj mai bun, dar asta vai decide dupa prima utilizare, daca tenteaza pe cineva, mai erau cam 3-4 bucati in real afi cotroceni
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
dupa primul test sobita se comporta ok, dar nu prea are aer suficient, voi mai da un rand de gauri la baza intre cele 2 guri de alimentare
Image
Image
Image
Image
(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅(­­­­­­­­­)ڪے~

Return to “Bucataria de campanie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests