AGM Rock V5

GSM, Iridium, Inmarsat, Thuraya.
User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

AGM Rock V5

Postby busu4x4 » 04 Sep 2012 10:52

De ceva timp, mi s-a pus pata sa-mi iau un smart-phone.
Cum sunt genul de om care nu are grija de telefon, singura optiune este un "rugged smart-phone"
Azi, cautand pe net, am dat peste "chinezaria" asta
Din cate am gasit pana acum, este facut in china (ca majoritatea telefoanelor de pe piata) dar, asta este chiar chinezesc. Ceea ce nu mi-a inspirat prea multa incredere, avand un Huawei de mai multi ani :(
Mi-am revenit rapid, cateva pagini de "goagal" mai tarziu, cand am descoperit faptul, ca este vandut si de JCB, sub numele de JCB Pro-Smart dar si de catre Durrocomm, sub numele de Utano Barrier T180.
Preturile sunt:
Chinezi - AGM Rock V5 = 300 $
Clip_2.jpg
Clip_2.jpg (50.64 KiB) Viewed 2158 times

JCB - JCB Pro-Smart = 330 £
Clip_4_resize.jpg
Clip_4_resize.jpg (78.35 KiB) Viewed 2158 times

Durrocomm - Utano Barrier T180 = 270 £
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (45.1 KiB) Viewed 2158 times


Inca mai studiez, daca merita diferenta de pret, fata de Samsung Galaxy X-Cover.
Pana atunci, astept pareri :?:
@Suzuker: arunca si tu un ochi pe specificatii, te rog si tradu-mi si mie :mrgreen:

Live Free or Die Hard !!!!

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: AGM Rock V5

Postby Razvan4x4 » 04 Sep 2012 11:42

Inainte sa il cumperi ar fi bine sa umbli la tine vreo doua saptamani cu o bucata de BCA ca sa vezi daca te obisnuiesti cu greutatea si dimensiunile. Din specificatii, telefonul e minunat, dar ai grija ca la chinezi tocmai chestiile care nu apar in specificatii dor cel mai mult. De exemplu ecarnul sigur e unul de conceptie chinezeasca cu unghi de vizibilitate redus, cu contrast prost si care nu se vede in soare. Sigur nu este un display de calitate cum e pe Samsung, HTC, iphone, de asta poti fi sigur. Acelasi lucru se aplica si in cazul bateriei, eu nu am vazut pana acum nici o chinezarie cu bateria in regula. Si mie mi-ar placea o chestie de genul acestui monstrulet, dar astept sa scoata ceva similar unul din producatorii consacrati. Mi-ar placea sa il vad pe asta http://4x4adventure.ro/index.php/casio- ... martphone/ sau poate scoate Samsung un Xcover cu ecran mai bun.
Casa Iacob nu e acasa


Return to “Telefonie terestra si satelit”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests