Samsung Galaxy Xcover 3

GSM, Iridium, Inmarsat, Thuraya.
User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Samsung Galaxy Xcover 3

Postby ulise » 12 Jun 2016 09:20

Salut.

Urmeaza sa imi vina, de la Vodafone, acest terminal GSM. Ce mi se pare ciudat este ca desi ar fi rezistent la apa si socuri, nu dispune de gorila glass- desi intr-un filmulet arata cum e aruncat in nori si se trece apoi cu masina peste el. Iar in alt clip, aruncat pe ciment, ii sare capacul si bateria, dar e nevatamat. :D

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby Razvan4x4 » 12 Jun 2016 20:14

Am tinut unul in mana si nu m.a dat pe spate. Ecranul foarte slab, nu stiu ce tehnologie si ce rezolutie, dar mi se pare o involutie care nu merita doar pentru setul de caracteristici waterproof si ce o mai sti el sa faca. La fel sunt si chinezestile "rugged". Cred ca un telefon destept cu o husa buna e suficient, zic si eu...
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby ulise » 12 Jun 2016 22:06

Eu am un HTC 626, protejat cu sticla securizata si husa ca cea din poza. In Romania nu am gasit huse antisoc. Acest telefon il voi da sefei din casa.
Cum am facut un nou contract si nu eram decisi ce sa luam, am hotarat sa il dau ei pe al meu( HTC-ul) si sa il iau eu pe acesta. Stiu ca nu e o alegere prea buna, dar nu am stiut ce sa iau la cei bani- 400 lei, cu abonament. Il voi tine, de la inceput in husa( nu antisoc ca nu am de unde lua) si sticla securizata.
Ultimul telefon antisoc, ce l-am avut a fost Samsung B2100.
Dupa, am avut Motorola Defy Mini, ce il am la vanzare, tinut si acesta, de la inceput in husa si cu folie( are gorila glass). Motorola Defy Mini e considerat schockproof si waterproof, insa desi nu l-am testat in acest sens, nu pare sa fie asa, in adevaratul sens in cuvantului.

User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby ulise » 13 Jun 2016 00:22

81dTPggaRBL._SL1500_.jpg
81dTPggaRBL._SL1500_.jpg (36.67 KiB) Viewed 1158 times

User avatar
gabitzu
Posts: 109
Joined: 27 Jul 2012 14:37
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby gabitzu » 13 Jun 2016 08:19

ulise wrote: Motorola Defy Mini e considerat schockproof si waterproof, insa desi nu l-am testat in acest sens, nu pare sa fie asa, in adevaratul sens in cuvantului.


Nu e. Urechile alea mici de plastic din jurul suruburilor care tin carcasa se crapa destul de usor.

Cat despre Xcover ... La XCover2 i s-a rupt clapeta aia care il face waterproof in prima saptamana. Ma rog, acceasi chestie s-a intamplat si la Galaxy5, deci e clar ca a fost o problema de design, poate au rezolvat-o la urmatoarele modele.

User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby busu4x4 » 13 Jun 2016 09:57

Stiu ca Semaca a avut Xcover sau Xcover2 si prima busitura, a fost direct in ecran. S-a spart dar stiu ca am mers o perioada cu el asa, deci telefonul inca functiona.
Solutia, daca vrei un telefon pe care sa-l poti scapa pe jos, raman tot Sonim, CAT sau o chinezarie d-aia trasa in plastic.
Live Free or Die Hard !!!!

User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Samsung Galaxy Xcover 3

Postby ulise » 13 Jun 2016 18:52

Imi place Cat.

Mi-a venit telefonul. Nu are capace de cauciuc la mufe. Cum oare e rezistent la apa in situatia data??
La pretul care il are nu are casti. Ca si pret, cablul cu casti e o nimica toata. dar ma asteptam sa fie in cutie.


Return to “Telefonie terestra si satelit”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest