Puxing PX 777

Benzi de radioamatori si PMR.
User avatar
ALF
Posts: 12
Joined: 08 May 2011 21:42

Puxing PX 777

Postby ALF » 11 Dec 2011 11:27

Daca vreti o super jocaria la un pret mai mult decat decent uitati-va la asta

Puxing Px 777 dual band VHF/UHF transceiver.

Jocaria este jmecherasa rau, poate fi folosita pe frequentile PMR sau alternativ pe frequentele de 2 metri (VHF) inclusiv folosind repetitoare.

Pretul lui este intre 250 si 300 RON pt o singura bucata, dar credeti-ma ca face tot bani, are o raza de actiune bestiala, eu reusesc sa comunic in PMR de exemplu cu Light el fiind acasa in Buc. Noi si eu acasa pe Baneasa, adica in oras cam 5 km din interiorul cladirelor fara probleme, poate mai multe, nu am testat-o

In modul VHF am reusit sa fac ping la repeater de la vf. Cozia cu sucess, adica 165kms...

Super jocaria, recomand !

Image Image
4x4Mania is where we are

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Puxing PX 777

Postby Razvan4x4 » 11 Dec 2011 13:52

Chiar asteptam un review despre statia asta, am fost tentat si eu sa cumpar dar m-a tinut pe loc neincrederea in electronicele chinezesti. Bateria cum tine?
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
ALF
Posts: 12
Joined: 08 May 2011 21:42

Re: Puxing PX 777

Postby ALF » 11 Dec 2011 17:26

Bateria este ok, tine o zi fara probleme, bineinteles la o folosirea normala in traseu, vine cu incarcator desktop dar exista si incarcator de bricheta pentru masina. Exista si software si cablu de datele pt programare prin calculator

Eu sunt foarte multumit de jocaria, performanta la nivelul Midland, Kenwood si altele portabile profi mult mai scumpi... dpmdv face tot bani ;)

O am de vreo 2 luni si inca mai me joc cu ea la setari... revin cu alte parerile in masura in care aflu mai mult.
4x4Mania is where we are


Return to “VHF, UHF si PMR”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests