Review Midland Alan 42 Multi

Discutii specifice Citizen Band. Informatii, echipamente, upgrade.
User avatar
semaca
Vedeta
Posts: 424
Joined: 14 Oct 2010 23:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Review Midland Alan 42 Multi

Postby semaca » 03 Feb 2012 14:21

Am avut si eu una dar, cand am conectat-o la fostul samurai, care la bricheta avea polaritatea inversata, a facut un "pfsssst" si a murit!!! :evil: :evil: :evil: I-am dat-o unui var, dirty mother fucker, care a desfacut-o ....si atat...Oare s-o mai putea repara, inlocui vreo placa, ceva?
PS...ma atasasem de ea....saracuta...
sa ne vedem sanatosi ...unde vrea cardanul nostru!!!
Toyota Landcruiser KZJ 73 - 3.0l

sever
Posts: 272
Joined: 04 Oct 2010 21:43
Contact:

Re: Review Midland Alan 42 Multi

Postby sever » 26 Apr 2012 19:52

Adaug si eu partea mea de review si anume functionarea pe baterii ca portabila cu antena de 58 cm

Sincer sunt foarte multumit. Pe baterii, nimic pretentios, 6 buc. Panasonic a tinut 3 drumuri de Iasi dus intors, unul de Buzau si o zi de off road cu folosirea sporadica a emisiei, adica fara conversatii inutile ci strictul necesar. Estimez ca pe baterii itine in modul asta de folosira aprox 50-55 de ore ceea ce cred ca este mai mult decat multumitor.

Acum mi-am luat acumulatori si revin dupa ce fac testele. Momentan acumulatorii sunt la incarcat.

sever
Posts: 272
Joined: 04 Oct 2010 21:43
Contact:

Re: Review Midland Alan 42 Multi

Postby sever » 14 May 2012 11:40

Am terminat si testul statiei pe caumulatori de 2700 iar rezultatul spune ca tine cam 40 de ore pe 8 acumulatori.

Ca un mare neajuns al statiei, este ca atunci cand ramane fara acumulatori sau baterii, adica atunci cand sunt consumate bateriile sau acumulatorii nu se aprinde nici un martor, pur si simplu nu mai receptionezi calumea, nu mai intelegi nimic pe receptie, in schimb pe emisie este ok, nu ai nici o problema.

Aceste simptome au fost la 2 statii testate, statii cumparate si produse in ani diferiti.


Return to “Comunicatii CB (27Mhz)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest