Ce ti-ai cumpara daca ...?

Cumparari masini, accesorii si echipament de expeditii.
User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby koais » 25 Feb 2015 11:49

http://www.autovit.ro/subaru-forester-C35456353.html

Desi eu mi-as lua 2.5T. Este singurul SUV in afara de Duster pe care mi l-as lua pentru ca:
5 stele Euro NCAP
E 4x4 fizic, nu doar in specificatii
Fiabil
Consum mic
Arata bine
Valoare revanzare buna
Interior gandit bine

Eu am RR Evoque 2.2diesel, este exceptional si imi place de nu mai pot. Dar nu e SUV pt o familie, portbagajul e mic. Jante minim de 17" (idioti). Cand mi l-am luat, varianta benzina era disponibila doar full-option si costa 52k+tva si venea doar pe grena si cu jante pe 20"... Al meu a costat 32k + tva in care a intrat varianta minima de echipare + incalzire scaune,volan si duze + cutie automata + Jante 17" (standard erau 18").
In rest, cutie automata de pe discovery4 (asa am citit, suzuker, dc nu am dreptate, te rog sa ma contrazici). Am scos din nisip iveco massif al jandarmeriei, care era bagat pana la sasiu, iar eu aveam anvelopele de strada.

Deci, dupa buzunar si spatiu, Duster, dupa cap si spatiu Forester, dupa inima Evoque.

P.S. Revizie 40k la reprezentanta, 850 lei, consum oras (Constanta) 8. Roata de rezerva ingusta, 2800 lei, pret de reprezentanta. (idioti x 2)

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby RZV » 26 Feb 2015 09:48

Eu am imbatrinit si m-am ramolit un pic.....
din care cauza m-as lua orice rabla de maxim 10000E....de exemplu un Toyota 120 maxim 12000-14000 unul bun,2008 cu taxa...... si de restul as trage minim 2 ani de concedii grandioase......prin America de Sud si Nepal/India am eu niste planuri cincinale injumatatite......
PS : un concediu de genul maxim 1500-1800E - 18 zile .....

daca sparg 20000E, macar sa ma aleg cu ceva,ca dupa ce-i bagi intr-o masina, daca nu esti samsar, sigur ii pierzi repede...... :lol:

Sa va vad acum.... :?
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby svejk » 26 Feb 2015 10:14

asta a fost cel mai pertinent raspuns!
de ce ai da 20000 de euro pe o masina????
e o masina, nimic altceva...

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby andy68 » 26 Feb 2015 14:06

svejk wrote:asta a fost cel mai pertinent raspuns!
de ce ai da 20000 de euro pe o masina????
e o masina, nimic altceva...

Bugetul e de max 20.000 eurici, asta nu inseamna ca nu as lua ceva de 15000 sau de 12000 dar fiind destinata familionului parca nu as lua un junk-car sau cine stie ce prapadenie.
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby andy68 » 26 Feb 2015 14:15

Razvan wrote:.... si de restul as trage minim 2 ani de concedii grandioase......prin America de Sud si Nepal/India am eu niste planuri cincinale injumatatite......

Chestia asta am fumat-o prin 2006; nici nu stii ce bine m-am distrat pana prin 2009 de banii aia ;)
Acu' concediile grandioase inseamna fii-miu la mare si la munte. :lol:
De altfel o sa descoperi si tu asta in curand. Da' numa' dupa ce scapi de pampers!
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby RZV » 26 Feb 2015 22:25

Nu stiu tu,dar la mine o sa fie atat de grandios ca o sa mergem la mare cu cortul....la Vadu.

Daca matale intrebi aici pe topicul asta cum sa spargi 20K pe o masina si pe celalat crezi ca pasaretul se sperie de o palarie de capibara,nu ai ce face cu o masina din aia ,o irosesti :lol:


Nene, pasaretul ala papa masina aia in cateva luni memorabile dpdv sexual pt un batranel ca tine chivernisit si care nu pune suflet la relatie....si sa nu uitam ca pe masura ce se diminueaza capitalul,poti mereu sa atragi pasaret mai nestiutor/necunoscator :lol: :lol: si mai putin cheltuitor.....in un an,ai scapat de bani si probleme --- ramai cu revizie la Sami-ieftina,consum mic, decapotabil......ce PLM....
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby busu4x4 » 26 Feb 2015 22:35

Razvan wrote:Daca matale intrebi aici pe topicul asta cum sa spargi 20K pe o masina si pe celalat crezi ca pasaretul se sperie de o palarie de capibara,nu ai ce face cu o masina din aia ,o irosesti :lol:


Nene, pasaretul ala papa masina aia in cateva luni memorabile dpdv sexual pt un batranel ca tine chivernisit si care nu pune suflet la relatie....si sa nu uitam ca pe masura ce se diminueaza capitalul,poti mereu sa atragi pasaret mai nestiutor/necunoscator :lol: :lol: si mai putin cheltuitor.....in un an,ai scapat de bani si probleme --- ramai cu revizie la Sami-ieftina,consum mic, decapotabil......ce PLM....


Eeeee uite aici, i-as da o steluta lui RZV!!! ;)

Razvan wrote:Din un an,ai scapat de bani si probleme --- ramai cu revizie la Sami-ieftina,consum mic, decapotabil......ce PLM....


Care Sami bre????
Ce, are Sami? Nu are, pt ca nu are bani de inmatriculare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Live Free or Die Hard !!!!

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby andy68 » 27 Feb 2015 08:48

Razvan wrote:Daca matale intrebi aici pe topicul asta cum sa spargi 20K pe o masina si pe celalat crezi ca pasaretul se sperie de o palarie de capibara,nu ai ce face cu o masina din aia ,o irosesti :lol:


Ce are capra cu stampila primariei RZV-ule? :shock:
Referitor la pasaret, ce PLM, ti-e frica de concurenta ha?

Am zis de la bun inceput ca bugetul maxim este de 20K nu ca imi aleg vreodata masina dupa pret.
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby RZV » 27 Feb 2015 10:54

Primaria n-are bani,da nu spune....de nevoie ,capra linge stampila,....

1.Ce te superi bre,glumam si noi.
2. frica de ce? la mine,pasaretul vine singur , eman un miros de vacuta buna de muls atat de puternic ca le ia capul...-- pentru scurt , dar suficient timp cat sa le pun stampila primariei :lol: -- cind de fapt sunt un bou, la tine am inteles ca trebuie atras,pacalit cumva.....
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
andy68
Posts: 152
Joined: 07 Oct 2010 09:20
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ti-ai cumpara daca ...?

Postby andy68 » 27 Feb 2015 12:22

[quote="....Ce, are Sami? Nu are, pt ca nu are bani de inmatriculare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

Are bre cum sa nu aiba, ce nu are si ITP valabil pe numele la consoarta la fostul apropitar ?
Dau o bere dupa cum am zis, la Sailors, marti. ;)
Imi iau Samurai, ii pun punti de Toyota si ma dau cu Toyo-rai!
Prima parte rezolvata: Posesor de samurai 1.3i 59kw.


Return to “Cumparari”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests