Compresor original

Cumparari masini, accesorii si echipament de expeditii.
User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Compresor original

Postby ulise » 20 Feb 2017 09:02

Va salut!

Sunt interesat de achiziția unui compresor original pentru autoturisme, nou si sigilat.
Din Bucuresti.
Numarul meu de telefon: 0765.192.270

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Compresor original

Postby Razvan4x4 » 20 Feb 2017 22:14

Ce inseamna mai exact "original pentru autoturisme"? Am vreo trei-patru variante in cap, de-aia intreb...
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Compresor original

Postby Marmotă » 21 Feb 2017 01:59

Eu am cumparat acum 3 ani doua compresoare "originale" (adica model care vine in dotarea de fabrica a masinii - cred ca la asta te referi) de pe OLX. Tipul avea multe bucati, toate noi, marca Continental (compresorul care vine "default" pe masinile Ford). Cerea pe-atunci 70lei/buc. Am luat doua cu 100lei. Poate mai gasesti. Daca nu gasesti Continental (portocaliu) mai poti cauta si cele de provenineta Audi/vw (negre sau albastre). Baga foarte bine. Eu tineam unul in turism, altul in veverita. Umfla 31 cat fumam o tigara. Muuult mai rapid decat orice aftermarket de prin supermarketuri si infinit mai rezistent.
The people who know the least about you, always have the most to say

User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Compresor original

Postby ulise » 21 Feb 2017 03:37

Marmotă wrote:Eu am cumparat acum 3 ani doua compresoare "originale" (adica model care vine in dotarea de fabrica a masinii - cred ca la asta te referi) de pe OLX. Tipul avea multe bucati, toate noi, marca Continental (compresorul care vine "default" pe masinile Ford). Cerea pe-atunci 70lei/buc. Am luat doua cu 100lei. Poate mai gasesti. Daca nu gasesti Continental (portocaliu) mai poti cauta si cele de provenineta Audi/vw (negre sau albastre). Baga foarte bine. Eu tineam unul in turism, altul in veverita. Umfla 31 cat fumam o tigara. Muuult mai rapid decat orice aftermarket de prin supermarketuri si infinit mai rezistent.


Da. Despre astfel de compresor vorbesc.

User avatar
ulise
Posts: 290
Joined: 03 Dec 2011 09:14
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Compresor original

Postby ulise » 25 Feb 2017 19:31

Se poate inchide si arhiva.
Multam de gazduire.


Return to “Cumparari”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests