Vand Suzuki Jimny 1.6 110 cp

Vanzari masini, accesorii si echipament de expeditii.
Forum rules
Anunturile de mica publicitate trebuie sa aiba legatura cu domeniul forumului si sa nu beneficieze de "UP". Abuzul de aceasta rubrica va fi catalogat drept dezinteres fata de domeniul real al forumului si va fi tratat ca atare. Nu sunt acceptate discutii si comentarii fata de produsele scoase la vanzare. Tentativele de frauda sau "teapa" folosindu-se aceasta rubrica, vor atrage excluderea de pe forum. Un anunt trebuie sa contina fotografii si informatii, pret si date de contact. Anunturile sub forma de link cu trimitere catre alte site-uri, vor fi sterse.
User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

Vand Suzuki Jimny 1.6 110 cp

Postby koais » 18 Jan 2019 11:15

Salutare!

Pentru ca plec din tara imi vand Jimny:

Suzuki Jimny 2001 cu geamuri electrice 130 000 km

Ce modificari are:
Motor de 1.6 de pe o liana de 110cp non vvt montat acum 2 ani si merge perfect cu ulei motul
Ambreaj de pe liana de 1.6. De ce? E mai mare si permite si o usoara patinare comparativ cu cel de Jimny care este mai mult on/off
Inaltare din suspensie de 4" cu brate noi HD pentru corectia de unghi si mutarea puntii fata inspre bara, limitatoare de cursa noi, montate acum 1 an
Cutie de transfer de Samurai 413 cu kit Lowrange de 4.16 si suport HD, montat acum 1 an
Autodeblocant punte spate Lockright
Praguri laterale de fier, prinse in sasiu si pragul de caroserie intarit cu cornier de 6cm
Jante 16" cu ET maxim negativ (eu am masurat -35) cu anvelope BFG A/T 30"
Troliu 800lbs cu plasma
Statie President Grant II cu antena fixa 145cm de la Suzuker
Vopsea tip Raptor, foarte rezistenta la zgarieturi
Sasiul a fost curatat si tratat temeinic anti rugina
Caroserie taiata, finisata si tratata pentru a intra anvelope de 31"
Overfendere de cauciuc cu intaritura metalica
Snorkel
Am si rezerva, tot BFG AT, pe acelasi fel de janta
Toate modificarile mecanice au fost facute pentru a acomoda si de a functiona perfect cu simex de 31" cu care a rulat la 2 iesiri. Am revenit apoi la A/T pentru ca mi-am dorit un alt fel de iesiri, soft.

Se mai da si un set de proiectoare profesionale Bosch de tip flood cu xenon la pachet, un set de jante de Al, un high-lift, o sufa cinetica, o sufa elastica ARB, niste piese, un circuit de A/C, compresorul de A/C este pe motor montat si functional.

Pret: 7000 EUR

Contact: Mihai 0735050401
Masina se poate vedea in Bucuresti.

Poze:
Image

Image

Image

Image

Si cu Simex 31", pe care nu le mai am:

Image

User avatar
White Wolf
Posts: 210
Joined: 12 May 2011 22:26
Location: Ramnicu Valcea

Re: Vand Suzuki Jimny 1.6 110 cp

Postby White Wolf » 28 Jan 2019 21:36

DA, stiu! "Nu sunt acceptate discutii si comentarii fata de produsele scoase la vanzare", in schimb, ca de la samsar la samsar, imi permit un sfat: scoate fraza "Pentru ca plec din tara imi vand Jimny" din cuprins si garantat vei avea cu 50% sanse mai mult sa faci un schimb cinstit cu 2 Land Cruiser + 1 Patrol contra Suzy Jimny! :P


P.S.: scuze, dar cu convingerea ca stii sa gusti glume nesarate, efectiv nu m-am putut abtine sa reiau firul conversatiei, de data asta de cealalta parte a gardului ... :lol: :lol: :lol:
TOYOTA & NISSAN

User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

Re: Vand Suzuki Jimny 1.6 110 cp

Postby koais » 30 Jan 2019 09:36

Apreciez! Chiar ma bucur ca nu m-ai uitat si ca ma taxezi. :D

Culmea e ca de data asta e adevarat. De la 1 Martie ma mut in UK. Asa ca mai taiem din ele
6000 eur.


Return to “Vanzari”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest