Porsche Cayenne S - 2004

Vanzari masini, accesorii si echipament de expeditii.
Forum rules
Anunturile de mica publicitate trebuie sa aiba legatura cu domeniul forumului si sa nu beneficieze de "UP". Abuzul de aceasta rubrica va fi catalogat drept dezinteres fata de domeniul real al forumului si va fi tratat ca atare. Nu sunt acceptate discutii si comentarii fata de produsele scoase la vanzare. Tentativele de frauda sau "teapa" folosindu-se aceasta rubrica, vor atrage excluderea de pe forum. Un anunt trebuie sa contina fotografii si informatii, pret si date de contact. Anunturile sub forma de link cu trimitere catre alte site-uri, vor fi sterse.
User avatar
koala
Posts: 237
Joined: 14 Mar 2011 21:01
Contact:

Porsche Cayenne S - 2004

Postby koala » 10 May 2017 07:57

https://www.autovit.ro/anunt/porsche-ca ... 041d574e88

Stiu ca nu e o masina pentru voi, da' nu strica sa fac un anunt si aici.

- Poesche Cayenne S, benzinara, motor de 4500 cmc, 340 de cai, plm.
- masina e adusa din Germania, in 2007... e la noi din 2014, e masina sotiei si merge zilnic cu ea. E si masina de vacante.
- este intretinuta bine, arata bine si functioneaza toate cacaturile de pe ea. O zgarietura superficiala pe bara spate. Atat!
- anul trecut i-am schimbat cutia de viteze (blocul de valve) la Porsche Bucuresti Nord... m-a rupt in doua! :lol:
- tot la PBN i-am mai schimbat si alte maruntisuri (bucse, telescop de plm, etc). Am facturi pentru toate astea.
- la fiecare 2.000 de km cere ulei, da' aia de la PBN au zis ca "asa fac toate, ca e motorul mare, ca plm".
- are 111.000 km, dar este deja o masina din 2004 si mi-e teama sa nu inceapa sa ceara bani.
- are cauciucuri noi, cumparate iarna asta.
- impozitul anual este de saij' de milioane!
- are actele in regula si impozitul platit pe 2017... are si timbrul de mediu platit (desi nu cred ca mai conteaza acum).

Am cerut pe ea 8.000 euro negociabil si m-au sunat doar niste samsari care-au zis ca "fratica, iti dau 6.000 de euro acum". :lol:
Daca era un tovaras care o vroia, o lasam si la banii aia. Poate stiti pe cineva interesat. Fac cinste!

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby Razvan4x4 » 10 May 2017 10:45

La banii astia merita puse simexuri pe ea si facut "offroading with style" :)
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby koais » 10 May 2017 17:16

Pfff...sunt innebunit dupa motoare mari, dar plec din tara. Spor la Vanzare! Am un prieten care are vre-o 3 masini cu motoare peste 4l. Cand se intoarce din vacanta i-o recomand. Cum sta cu fiscalul? Ca o sa ma intrebe.

Cu scuzele de rigoare, nu pot sa ma abtin :) :
Are gepeleu boss?

User avatar
koala
Posts: 237
Joined: 14 Mar 2011 21:01
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby koala » 10 May 2017 21:51

koais wrote:...Cum sta cu fiscalul? Ca o sa ma intrebe.

Cu scuzele de rigoare, nu pot sa ma abtin :) :
Are gepeleu boss?

1) Nu inteleg intrebarea cu fiscalul... masina este inscrisa pe numele sotiei si are impozitul platit pe 2017.
2) Nu are niciun fel de GPL, ce plm... aia e masina sa pui butelie in portbagaj? :lol: :lol: :lol:

User avatar
nanuk
Posts: 344
Joined: 20 Jan 2012 11:51
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby nanuk » 11 May 2017 07:41

am dat share pe fb.....astept comentariile idioate si masturbarile sterpe....
The Alfa Female

svejk
Posts: 608
Joined: 15 Nov 2011 14:33
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby svejk » 11 May 2017 17:59

@ urs, nu mai faci oferte d-ale cu nokie sans baterie dar cu cartela pe care mai e credit ? :)
@ koala - motivatia intrebarii cu "fiscalul": tine de anturaj ;)
zi mersi ca n-ai fost intrebat de brifu' mic, brifu' mare - ca-ntre baieti ;)

apropos, mai are nitul kat, sau a cazut intr-o zi la spalatorie? :D

le: ontopic, as fi luat-o eu, dar nu-mi place modelul, si in plus mi-am luat niva :)

User avatar
koala
Posts: 237
Joined: 14 Mar 2011 21:01
Contact:

Re: Porsche Cayenne S - 2004

Postby koala » 15 May 2017 13:39

Baieti, am vandut cazanul... cu 6.500 euro, unui cetatean onest care a mers pe principiul veni, vidi, vici!.
A venit vineri si-a vazut-o / testat-o / pipait-o... azi am facut actele si omul a virat banii in cont.
Topicul se poate inchide, merci de gazduire!


Return to “Vanzari”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests