11.07.2013 Calugareni

Iesiri de tura sau de recunoastere.
User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

11.07.2013 Calugareni

Postby koais » 18 Jul 2013 17:41

Salutare!

Cum v-am obisnuit, eu anunt iesirile dupa ce le fac :">. Nu din rea vointa, dar necunoscand trasee, ma alipesc si eu la cateo gasca.

Astea fiind spuse, la ora 3 primesc un tel de la un veritabil posesor de Mall-Crawler sa iesim in balta la Calugareni, ca e namolul cat casa.
Cu chiu cu vai, la 6 plecam, eu, Adrian si Lipoveanu . Intram in teren si la primul sant, Lipoveanu testeaza.......nu stiu exact ce, dar bara fata sigur a testat-o.

Image

Ca sa fim politic corecti, bagam sufa cinetica la treaba

Image

Fiind o desfasurare de forte extrem de palpitanta, fotografa s-a apucat de fotografiat buburuze

Image

Mai urcam un deal, mai coboram o vale, cand in sfarsit dam de apa. Lipoveanu, imediat arunca juvelnicul cu coviltir

Image

Image

Image

Nu prea scoate nimic, doar iarba, si aia nici macar uscata.

Image

Este urmat indeaproape de discipolul Adrian

Image

Image

Patroale cu barba

Image

Image

O dau si eu in mintea patrolistilor si fac prostii

Image

Cu privirea-i agera Lipoveanu zareste un monstru in apa si sare sa-i faca felul.

Image

Un shaolin necunoscut, membru fondator PETA sare si el, da in apararea monstrului. Skill-ul "coada de randunica" se poate observa foarte usor

Image

In imponderabilitate si postura de meditatie, studiaza lupta lui Lipoveanu cu monstrul

Image

Lipoveanu, mult mai viclean decat shaormelinul, iese in spatele lui si ii studiaza poaitia de imponderabilitate fara ca el sa observe.

Image

Lipoveanu se plictiseste, si intra inapoi in lac in cautare de alti monstrii, lasand shaormelinul in meditatie.

Image

Toata lumea se plictisea asteptand iesirea lui din meditatie. Pana si pescarii isi vedeau de treaba

Image

"Ce sa-i faci frate, nu are destul skill pentru mine"

Image

Ne urcam in troace si ii dam mai departe prin drumul inundat

Image

Un somotei, o moaca macar gasim si noi in apa asta?

Image

Image

Mall-crawler-ul incearca sa prinda si el ceva

Image

Image

Image

Incerc si eu cu shlapii mei, dar oricati ponei imping, nu razbesc.

Image

Image

Image

Baldabac baldabac, incet, dar sigur ma adancesc

Image

Cu tot 69-ul meu nu razbesc

Image

Intr-un final iau apa pe admisie si abandonez

Image

Pana la urma Lipoveanu pescuieste ceva mare si cu putina blana

Image

Image

"A ticat ete acolio"

Image

Monstrul ce mi-a venit de hac a fost prins de Lipoveanu.

Image

Iar eu am ramas fara picioare

Image

Noaptea se lasa, iar eu uscam cutia filtrului cu servetele

Image

Michelangelo de balta prin in fapt

Image

Lipoveanu scoate inca un monstru din patlagica. "Ui-te-l frate cat ii de invartosat"

Image

Istovit monstrul ii baga un bronz

Image

Patlagica e pusa la uscat

Image

Iar bajetii se baga la pescuit

Image

Un brotac pe mal

Image

Image

Si spre plecare uscam si restul de troace

Image

Ne-am distrat bine, aproape de casa. Eu am tras o sperietura de nu se poate cand mi-a murit motorul in apa crezand ca am tras pe nas namol, insa am avut noroc ca s-a oprit in filtru.

Pentru carcaotasi, nu am intrat in nici un lac, balta, sau rau. Toate baltile erau si probabil inca sunt pe unde trecea drumul sau usor adiacent, pe parloaga.

Mai in gluma, mai in serios, in baltile lasate de inundatii, au ramas ceva peste destul de marisor. Pescarul din poze a prins o moaca de vreo 800g intr-o balta de 15m patrati.

Restul de poze aici
https://www.facebook.com/mihaividinei/media_set?set=a.600751703322756.1073741836.100001637941740&type=3

Fotografa acilisea http://www.fotografiedeboudoir.ro/index.html

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: 11.07.2013 Calugareni

Postby Razvan4x4 » 18 Jul 2013 23:09

Ce tare.. iata de ce lipsea Lipoveanu de pe forumuri, era ocupat cu off-roadul la Calugareni :D Mi-a placut denumirea de Mall-Crawler, cred ca e buna pentru orice masina de Calugareni care "se respecta". Faptul ca era vorba intamplator si despre un Nissan e de-a dreptul priceless :mrgreen:
Si totusi, de ce s-o fi oprit Mitsu? :roll:
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
koais
Posts: 161
Joined: 22 Aug 2011 22:08
Contact:

Re: 11.07.2013 Calugareni

Postby koais » 19 Jul 2013 06:55

A intrat apa in cutia de admisie si nu a mai avut de unde sa mai traga aer. De asemenea odata oprit si evacuarea era plina.

Appx. Eu v-am salutat duminica pe la Rasnov ;-)

User avatar
niku iorga
Posts: 316
Joined: 11 Apr 2012 10:44
Contact:

Re: 11.07.2013 Calugareni

Postby niku iorga » 19 Jul 2013 09:01

Foarte faine pozele. Am vazut Mall-crawlerul la pravalie la Lucian si trebuie sa recunosc ca arata intr-un mare fel, dar nu credeam ca poate invarti rotile alea.
Da un semn cand mai iesi pe aproape de Bucuresti (chiar si o iesire de cateva ore, dupa-amiaza - 0723831964 - Fabian) ca vreau sa vad ce poate si ce nu poate 2,5 meu si la munte nu ajung in urmatoarele saptamani.
Plus ca as vrea sa testez snorkelul :lol:


Return to “Iesiri de weekend”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests