Iesire dupa anul nou

Iesiri de tura sau de recunoastere.
User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby turagmes » 02 Jan 2011 23:51

lasa ca e mai bine singur in autobuz.... :D

prea multe copiloate...dauneaza grav sanatatii :D :D :D

Oliver
Posts: 93
Joined: 22 Sep 2010 09:58
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby Oliver » 03 Jan 2011 11:05

Stiu eu de ce nu mai citesc forumul de cind am plecat din tara... ca ma umplu de invidie cind vad cite o iesire de-asta...

Hear no evil... see no evil...

Alea alea si distractie placuta ;)

User avatar
mihaituk
Posts: 81
Joined: 01 Nov 2010 08:44
Location: SIBIU
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby mihaituk » 03 Jan 2011 11:08

Cred ca am vazut topicul mult prea tarziu, sunt pe receptie pentru urmatoarea.

distractie faina!!

User avatar
RZV
Macaragiu
Posts: 1271
Joined: 18 Sep 2010 20:34
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby RZV » 03 Jan 2011 22:25

:lol: :lol:
Si eu am ajuns acasa la 16:00,la Bucuresti, incins telefoanele...semnal ...P.....ooola!
Am ramas acasa daca am vrut sa fieu profitor si sa mai merg si la ski...BGP.
Uraza distract placut si ...mai vb noi....
P.S.:Astept pozele.
L.E.:Organizez iesire de pomina sa ma razbun....
Mai bine macaragiu, decit bulangiu ........

User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby turagmes » 03 Jan 2011 22:56

RZV-ule...acum m-am intors de acolo....o sa iasa ceva frumos.....gratar in padure noaptea...foc aprins ....pe zapada...Semaca a venit insotit de o vodca bestiala.....de fapt ce sa mai zic...astept si eu pozele :D

User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby busu4x4 » 04 Jan 2011 22:39

Am ajuns si eu acasa... cu taxiul :(((
@Oliver mai bine ca nu ai venit. Iesirea asta a fost "Blestemul Samuraielor"
@ RZV .... TRADATORULEEEEEEEE !!!!
Acum descarc pozele dar cred ca abia maine ma apuc sa le urc si sa va povestesc ;)
Ca un teaser, saptamana asta stane a ramas pieton, masina lui este pe la Marius :((((
Live Free or Die Hard !!!!

User avatar
turagmes
Forum moderator
Posts: 955
Joined: 02 Jan 2011 09:25
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby turagmes » 04 Jan 2011 22:52

asteptam pozele ..... :D

Admin
Site Admin
Posts: 265
Joined: 16 Sep 2010 22:41
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby Admin » 05 Jan 2011 12:08

Iata ca s-a comis si asta. Blestemul samuraielor a inceput dis-de-dimineata, cind, spre locul de intalnire de la Baneasa, masina lui semaca a fost lovita de un idiot cu o duba, fapt ce ne-a facut sa intarziem cu citeva ore plecarea. Pe drum samuraiul a fost lovit de un alt blestem, a inceput sa mearga ca o drujba si sa consume ca un Grand Cherokee. Am mers pe Cheia si inainte sa intram in oras am facut dreapta si am mers pe drumul forestier care ne-a scos in Vama Buzaului, dar nu inainte de cateva peripetii.
Roadbook-ul lui Semaca a dat gres (ce ciudat) asa ca ne-am plimbat haotic pe niste poduri de gheata, altmineri foarte misto. Dupa ce am gasit drumul si ne-am dat o "liniuta" pe o urcare, a intervenit al doilea blestem: Busu a dejantat si a trebuit sa mai pierdem o ora tot incercand sa rejantam cu benzina, dar fara succes pentru ca roata era plina pe dinauntru cu zapada. La intrarea in Vama Buzaului ne-am intalnit cu Marius Turagmes, cu care ne-am petrecut seara pina cind un telefon scurt ni l-a rapit subit. Am incercat sa facem un foc pe coclauri incercand pe rand cu amnar, benzina, motorina, benzina, benzina, benzina. Nu s-a aprins neam, asa ca ne-am intors la pensiune si de aici semaca, botezat loco SEMANGA, a preluat controlul. Ne-a facut carnati vanatoresti in zeama de varza si ne-a prezentat minuntaii culinare - creatii proprii, acompaniate de o vodca de la mama ei. A doua zi a inceput cu alt blestem al samuraielor, masina proaspatului Semanga :mrgreen: era un pic suie, iar cind ne-am uitat pe dedesubt, era o prindere de arc rupta, iar puntea statea haita. Am incercat niste reglaje pe la motor, suduri... alte ore irosite. Pe drum catre cascade, masina de imprumut a lui Busu este la rind la blesteme: ambreiajul cedeaza si masina abia daca mai merge pina la drum. Traseul nostru ce urmarea ajungerea la Lacul Vulturilor si la Lacul siriu este istorie. Plecam catre Bucuresti nu inainte de a vizita rezervatia de zimbri dar samuraiul lui Busu cedeaza de tot, asa ca il iau la sufa pina la Rasnov unde va ramane la Marius pentru schimbarea discului, asa ca plecam acasa ingramaditi in doar doua masini.

Sa pun si citeva poze in ordine cronologica, prima cu forestierul ce incepe de la Cheia:
Image

Semaca, the barbarian:
Image
La primul CP de pe roadbookul lui Semaca
Image

Image
Unul din ghinioane; dejantarea
Image

Admin
Site Admin
Posts: 265
Joined: 16 Sep 2010 22:41
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby Admin » 05 Jan 2011 12:14

Image

Image

Image
Tentativa de foc
Image

Image

Fiindca nu ne-a iesit masa haiduceasca, am ajuns la cabanuta unde dupa un ritual stravechi, Semaca s-a apucat de prepararea specialitatilor
Image
Sedinta foto cu trofeul
Image
Diminieata ningea ca in povesti
Image

Admin
Site Admin
Posts: 265
Joined: 16 Sep 2010 22:41
Contact:

Re: Iesire dupa anul nou

Postby Admin » 05 Jan 2011 12:20

Drumul catre cascade, presarat cu copaci cazuti
Image

Image
La prima cascada
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Return to “Iesiri de weekend”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests