Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Iesiri de tura sau de recunoastere.
georgei23
Posts: 55
Joined: 12 Apr 2015 19:45
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby georgei23 » 14 Sep 2015 10:37

Marmotă wrote:Posibil sa ma bag si eu.

Traseul auto se poate face in circuit, ca sa nu urcam si coboram pe aceeasi parte spre/din Podeanu.

In caz ca nu putem ajunge, daca sunteti interesati de track-uri dati de veste.


Da sunt interesat de trackuri..

Am parcurs trackul de mai jos cu ceva timp in urma.

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=gqetbmlyqnknfhnp

Intre timp am inteles ca varianta de coborire din trackul de mai sus spre lacul Vidraru nu mai este practicabila....deci sunt in cautare de alta varianta de coborire din saua Podeanu sa nu coborim tot pe unde urcam..
http://georgei23.com/

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby Marmotă » 14 Sep 2015 11:45

Ai in PM pachetul de track-uri cu tot ce se poate face auto in zona respectiva. Enjoy!

Din cate am auzit, asa ar fi, s-ar cam fi stricat coborarea aia urat de tot. Dar acum depinde si de la cine vine informatia... eu merg doar pe mana cunoscutilor in asftfel de situatii, ori merg direct eu si ma lamuresc la fata locului.
Pe traseele pe care sunt posibile "schimbari de peisaj" si de care nu sunt sigur 100%, am pus marcaje (semnul rosu de atentie).

PS: sa nu fie cu suparare, dau oricui imi cere info si track-uri, insa doar in privat. Sunt destui care nu fac decat sa vaneze astfel de lucruri pe forumuri.... pe unii ii stiu personal... cu ocazia asta le urez: mergeti la cacat, oligofrenilor! :lol:... padurea-i mare si pentru toti!
The people who know the least about you, always have the most to say

georgei23
Posts: 55
Joined: 12 Apr 2015 19:45
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby georgei23 » 14 Sep 2015 13:29

Marmotă wrote:Ai in PM pachetul de track-uri cu tot ce se poate face auto in zona respectiva. Enjoy!

Din cate am auzit, asa ar fi, s-ar cam fi stricat coborarea aia urat de tot. Dar acum depinde si de la cine vine informatia...

Multumesc de trackuri.
Faptul ca acea coborire s-a stricat grav inca de prin 2012-2013, parca, o stiu de la prima mina, un amic de incredere care a fost cu mine cand am descoperit-o si am coborit-o, el a revenit dupa un timp si a intrat cu toata masina in niste ravene imense, imposibil de trecut. De abia si-a recuperat masina de acolo. Nu cred ca s-a schimbat ceva de atunci.
http://georgei23.com/

User avatar
stane
Forum moderator
Posts: 333
Joined: 11 Dec 2010 08:09
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby stane » 14 Sep 2015 15:57

Si eu sunt amator ca atunci n-am urcat varful.Vremea sa fie buna ca n-am de gand sa merg prin ceata sau ploaie.
http://www.windguru.cz/ro/index.php?sc= ... sty=m_menu
Aici pare bine

User avatar
Marmotă
Posts: 204
Joined: 23 May 2015 20:00
Location: Craiova | Cardiff
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby Marmotă » 14 Sep 2015 19:12

georgei23 wrote:
Marmotă wrote:Ai in PM pachetul de track-uri cu tot ce se poate face auto in zona respectiva. Enjoy!

Din cate am auzit, asa ar fi, s-ar cam fi stricat coborarea aia urat de tot. Dar acum depinde si de la cine vine informatia...

Multumesc de trackuri.
Faptul ca acea coborire s-a stricat grav inca de prin 2012-2013, parca, o stiu de la prima mina, un amic de incredere care a fost cu mine cand am descoperit-o si am coborit-o, el a revenit dupa un timp si a intrat cu toata masina in niste ravene imense, imposibil de trecut. De abia si-a recuperat masina de acolo. Nu cred ca s-a schimbat ceva de atunci.


Cu placere. Se pare ca eu nu pot ajunge. Vreme buna s-aveti si cat mai multe poze!

Amicul e cumva un tip cu un pajero sport lung?... s-a aruncat ca berbeacu' cu patulu' pe acolo... ce-o fi avut in cap!? :lol: :lol: :lol:
Daca de el e vorba si iti e prieten bun, imi cer scuze, stiu, toti mai facem tampenii... da' sa-ti dai drumu' asa direct la vale ca el e mare lucru! :lol:
The people who know the least about you, always have the most to say

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby Razvan4x4 » 14 Sep 2015 19:44

Marmotă wrote:PS: sa nu fie cu suparare, dau oricui imi cere info si track-uri, insa doar in privat. Sunt destui care nu fac decat sa vaneze astfel de lucruri pe forumuri.... pe unii ii stiu personal... cu ocazia asta le urez: mergeti la cacat, oligofrenilor! :lol:... padurea-i mare si pentru toti!


Eu stiu pe unii care pastoresc forumuri si care vand pe bani frumosi trackuri muncite de altii si postate pe forum. Pe langa aspectul marlanesc al actiunii, ne alegem si cu gratargii si manelari in locuri unde am spera ca ei sa nu ajunga vreodata. Asadar, total de acord cu sharuitul trackurilor doar in cerc restrans.

Scuze de off-topic
Casa Iacob nu e acasa

User avatar
busu4x4
Posts: 964
Joined: 23 Sep 2010 14:15
Location: Bucuresti, Tineretului
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby busu4x4 » 14 Sep 2015 20:36

Cred ca si Stane este de acord cu voi!
I-am cerut un track acum vreo doua luni si nici pana acum nu l-a trimis! :))))))
Live Free or Die Hard !!!!

georgei23
Posts: 55
Joined: 12 Apr 2015 19:45
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby georgei23 » 14 Sep 2015 20:37

Marmotă wrote:
georgei23 wrote:
Marmotă wrote:Amicul e cumva un tip cu un pajero sport lung?... s-a aruncat ca berbeacu' cu patulu' pe acolo... ce-o fi avut in cap!? :lol: :lol: :lol:
Daca de el e vorba si iti e prieten bun, imi cer scuze, stiu, toti mai facem tampenii... da' sa-ti dai drumu' asa direct la vale ca el e mare lucru! :lol:

Chiar el era...omul a crezut ca dacă a coborit o data va fi la fel și doua oara...Insa intre timp se cascade ravena...Altfel omul e foarte bun pilot
Last edited by georgei23 on 14 Sep 2015 21:10, edited 1 time in total.
http://georgei23.com/

User avatar
stane
Forum moderator
Posts: 333
Joined: 11 Dec 2010 08:09
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby stane » 14 Sep 2015 21:07

busu4x4 wrote:Cred ca si Stane este de acord cu voi!
I-am cerut un track acum vreo doua luni si nici pana acum nu l-a trimis! :))))))

Cumperi?



Deci: Nu mai barfiti aici persoane de pe alte forumuri.
Subiectul topicului e altul. Ne combinam alpin?
Hai Mamutii !

bronco
Posts: 232
Joined: 22 Oct 2010 00:34
Contact:

Re: Combinata alpina Fagarasi (pentru cei puternici)

Postby bronco » 14 Sep 2015 22:02

...mustata nu poate veni, io sunt la Muscel asa ca ma prezint !


Return to “Iesiri de weekend”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests