19. 03. langa Cluj

Iesiri de tura sau de recunoastere.
Levo
Posts: 23
Joined: 13 Feb 2011 14:39
Location: Cluj Napoca
Contact:

19. 03. langa Cluj

Postby Levo » 19 Mar 2011 20:40

Am fost azi cu un prieten zis "Zsolt Aroistul" la un pic de joaca in noroi. Din pacate Aro era in reparatii, deci cu o singura masina, cum nu se merge niciodata, dupa cum bine stim :mrgreen:

Am inceput cu o coborare noroiasa unde era sa nimeresc un copac, am continuat cu o mocirla faina si am urcat pe coama vaii Sfantu Ion. Dupa niste bucle dragute ne-am bagat pe traseul de unde l-am tras pe Zsolt in Decembrie, la 12 noaptea, el avand directia, planetara fata si ulterior grupul spate spart la al sau Aro 10. Acum, no damage la Toyo. Traseul in sine este super fain cu tot feluri de urcari, treceri de parauri si santuri. Noroiul a fost infernal dar nu a fost nevoie de troliu.

Si acum patania cea mai memorabila de astazi: Am mers pe un traseu binecunoscut, dar in sens invers ca deobicei. Am ajuns in fata unui dambulet pe drum si cand am urcat, am observat ca urmeaza o balta maaare. Am pus incet frana si deodata..... simteam ca roata stanga fata dispare undeva intr-o groapa adanca, masina se inclina masiv (eu fiind ramas tot cu piciorul pe frana - bad idea), iar roata dreapta spate era undeva sus, sus de tot. Am inceput sa ma gandesc intr-o fractiune de secunda la ceea ce urmeaza: aripa, usa, geamuri, poate pavilion indoit etc si in paralel nu am avut timp decat sa las frana, nu am mai putut da span. Siii, asa cum ii saraca, mai sus cu 7 cm decat normal, fara nici o flansa sau ET negativ, scurta ca dracu, Toyotzica s-a asezat frumos inapoi pe cele patru labute si si-a continuat drumul. Eu in schimb am avut nevoie de o pauza de tigara urgent. Ne-am dus inapoi si s-a vazut urma rotii din dreapta spate cum merge pana la un punct si dupa aia dispare, aparandu-se cu vre-o 2 metri mai in colo :lol:

Prin urmare 70-ul balangane ca dracu, dar sta de nu-i adevarat :mrgreen:

Niste poze - cu situatia delicata nu am, desi Zsolt s-a oferit ca face el daca pun masina inapoi in pozitia respectiva... cum ziceam, nu am poze :D

LevoCruiser_action

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

User avatar
Razvan4x4
Posts: 2117
Joined: 17 Sep 2010 11:20
Location: Bucureşti
Contact:

Re: 19. 03. langa Cluj

Postby Razvan4x4 » 19 Mar 2011 20:47

Sa va fie de bine. Eu sint cu fierul in reparatii si cred ca mai dureaza ceva pina e gata de iesit. Misto traee aveti pe acolo :D
Casa Iacob nu e acasa

Levo
Posts: 23
Joined: 13 Feb 2011 14:39
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: 19. 03. langa Cluj

Postby Levo » 19 Mar 2011 20:50

Eu te (va) astept oricand la o offroadareala. Daca mai amanati multi, invat si eu sa ma duc calumea :lol: Am carnet din noiembrie ;)

Pacat ca nu sunt poze cu urcarile si cu ravenele dar asta e :roll:

User avatar
stane
Forum moderator
Posts: 333
Joined: 11 Dec 2010 08:09
Contact:

Re: 19. 03. langa Cluj

Postby stane » 19 Mar 2011 22:00

Bravo pentru actiune, da cum ai facut pozele sa apara asa?
Mai viziteaza si topicul ala de pus poze si lumineaza-ne.

User avatar
Astral
Posts: 132
Joined: 08 Oct 2010 00:07
Contact:

Re: 19. 03. langa Cluj

Postby Astral » 20 Mar 2011 02:37

stane wrote:Bravo pentru actiune, da cum ai facut pozele sa apara asa?
Mai viziteaza si topicul ala de pus poze si lumineaza-ne.


A pus link-urile pt thumbnails.....si postandu-le consecutiv, apar asa......


Return to “Iesiri de weekend”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests